Reklama

Jak przygotować się na przybycie kota?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak przygotować się na przybycie kota? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Nowy pupil w domu to zawsze powód do radości. Nie należy tylko zapominać o tym, że wzięliśmy na siebie konieczność opiekowania się nim i nauczenia go prawidłowych zachowań. Gdy zdecydowaliśmy się na przygarnięcie kota, niezbędna okaże się specjalna wyprawka. W standardowej wersji znajdzie się w niej wszystko, co niezbędne, aby umożliwić pupilowi prawidłowe funkcjonowanie i rozwój. Dzięki temu zarówno my, jak i zwierzęcy przyjaciel, będziemy mogli wieść szczęśliwe, dostatnie życie.

Co jest niezbędne dla kota?

Zanim zwierzę zagości u nas, należy mieć w czym go przywieźć. Transportery dla kotów doskonale się do tego nadadzą. Pamiętaj – owijanie pupila w ręcznik czy wsadzanie do kartonu jest bardzo niebezpiecznym sposobem podróży z czworonogiem. Z łatwością będzie mógł w stanie uciec i nie zapanujemy nad nim – co z pewnością spróbuje zrobić, znajdując się na zupełnie nieznanym, otwartym terenie.

Najlepiej sprawdzą się proste transportery plastikowe – łatwo je czyścić, dokładnie blokują zwierzęciu możliwość ucieczki, a przenoszenie w nich pupila jest banalnie proste i nie obciążające. Ponadto transporter przyda się podczas cyklicznych odwiedzin u weterynarza.

Stwórz przestrzeń dla kota

Choć te milusińskie drapieżniki uchodzą za zwierzęta samodzielne, które z łatwością znajdą sobie kilkanaście kącików do spania, tak warto wskazać im miejsce tylko dla nich. Legowisko dla kota w sklepie Psia Kość pomoże w stworzeniu takiej przestrzeni. Wtedy zwierzę będzie mogło wypocząć w komfortowych warunkach, nie niepokojone przez nikogo. Jeśli jednak Twój pupil nie ma ochoty zapoznać się z nowym posłaniem, warto podawać mu tam jego ulubione przekąski lub położyć zabawkę zapachową. Woń kocimiętki zawsze przyciąga futrzaki!

Pozwól mu drapać (wskazany przedmiot)

Każdy mruczący przyjaciel ma naturalną potrzebę drapania. Aby pozwolić mu ją realizować, warto zakupić drapak dla kota w sklepie Psia Kość. Nie tylko pozwolisz zwierzęciu dać upust stresowi, umożliwisz rozrywkę oraz możliwość ostrzenia pazurów – ile także ochronisz swoje meble. W zależności od budżetu, który przeznaczysz na zakup drapaka, możesz otrzymać proste konstrukcje lub też z wbudowanym legowiskiem. Ta druga opcja łatwiej skłoni zwierzę do korzystania z przedmiotu.

Miski i karma są kluczowe

Na sklep-psiakosc.pl kupisz także niezbędne, pełnowartościowe karmy dla pupila. Wysoka zawartość mięsa w składzie, brak dodatków zbóż i sztucznych wzmacniaczy smaku sprawią, że zagwarantujemy czworonogowi wszystko, co niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Ponadto sprawimy, że mruczący przyjaciel z chęcią będzie zaglądał do miseczki.

Jednak czym byłoby życie, gdybyśmy jedli z podłogi? Z pewnością byłoby mało higieniczne. Dlatego miseczki także są niezbędne dla Twojego pupila. Istnieje wiele różnorodnych wariantów – od klasycznych, plastikowe, po ceramiczne, metalowe. Na tym ich specyfikacja się nie kończy – możemy zakupić także podwójne czy ze specjalnym dozownikiem, wydzielającym zwierzęciu porcje pokarmu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE