Reklama

Reklama

Jak nadać paczkę w Paczkomacie? – Wszystko, co trzeba wiedzieć

Opublikowano: śr, 5 maj 2021 15:08
Autor:

Jak nadać paczkę w Paczkomacie? – Wszystko, co trzeba wiedzieć   - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Od momentu pojawienia się pierwszych Paczkomatów, ten sposób dostawy przesyłek sukcesywnie zdobywał w Polsce coraz większą popularność. Nic więc dziwnego, że dzisiaj jest to najchętniej wybierana forma przez tak wiele osób. Co jednak istotne, równie proste i przyjemne jest nadawanie paczek w Paczkomacie. Nie czekaj więc i już teraz dowiedz się, jak to zrobić...

Reklama

  1. adanie paczki za pomocą Internetu.

  2. Jak nadać paczkę przez aplikację mobilną?

  3. Możliwości Paczkomatu.

  4. W zgodzie z naturą.

 

Mimo iż Paczkomat bezsprzecznie należy do najpopularniejszej opcji dostawy paczek, np. podczas zakupów, coraz chętniej kierujemy się w jego stronę, chcąc nadać przesyłkę. A jak pokazuje praktyka, jest to sposób nie tylko prosty, ale i niezwykle wygodny. Co jednak istotne, zanim przejdziemy do konkretnego działania, warto dokładnie dowiedzieć się, jak nadać paczkę w Paczkomacie, a także, jakie możliwości przed nami stoją, aby przesyłka kurierska szybko i pewnie trafiła do odbiorcy.

 

Nadanie paczki za pomocą Internetu

Pierwszą możliwością jest nadanie paczki przez stronę internetową InPost. Aby otrzymać etykietę niezbędną do nadania, należy wypełnić prosty formularz, co zajmie zaledwie kilka chwil. Po opłaceniu przesyłki pojawi się przed nami możliwość wydrukowania etykiety, którą należy umieścić na zabezpieczonej już paczce. Tak przygotowaną całość zanosimy do wybranego Paczkomatu, gdzie skanujemy etykietę. Po umieszczeniu przesyłki w otwartej skrytce, cały proces możemy uznać za zakończony. Co istotne, nadaną paczkę możemy skierować zarówno do innego Paczkomatu, jak i bezpośrednio pod wskazany adres.

 

Jak nadać paczkę przez aplikację mobilną?

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że to jednak przeprowadzenie całej czynności nadania paczki za pomocą aplikacji InPost Mobile sprawia, iż sposób ten jest tak chętnie wybierany przez klientów. Wszystko dzięki temu, że nie musimy drukować etykiet, czyli nadajemy paczkę jeszcze szybciej. Kompletne działanie wykonujemy z poziomu naszego telefonu: od wybrania rodzaju paczki oraz przesyłki przez uzupełnienie niezbędnych danych po dokonanie płatności za wysyłkę. W momencie, gdy na ekranie pojawi się prośba o zaniesienie paczki do Paczkomatu, zostanie do niej dołączony kod QR. Skanujemy go w Paczkomacie, po czym otworzy się nasza skrytka: wkładając przesyłkę do środka i zamykając drzwiczki, paczka zostaje nadana...

 

Możliwości Paczkomatu

Nie możemy zapominać o dodatkowych możliwościach, jakie zapewniają nam Paczkomaty InPost. Co dla wielu osób może być kwestią wręcz kluczową, to my sami wybieramy moment, kiedy nadamy paczkę. Paczkomaty są czynne 24 godziny na dobę przez cały rok, nie musimy więc dopasowywać się do godzin otwarcia punktów kurierskich, jak w przypadku tradycyjnych przesyłek. Co więcej, używając Paczkomatu, otrzymujemy gwarancję konkurencyjnych cen za wysyłkę, nie musząc dopłacać za profesjonalne usługi kurierskie.

 

W zgodzie z naturą

Wybierając nadanie przesyłki kurierskiej za pomocą Paczkomatu, dbamy również o środowisko naturalne, co zwłaszcza w obecnych czasach jest szczególnie istotne. Odbierane przez kuriera paczki trafiają finalnie do jednego Paczkomatu w wybranym miejscu docelowym. Dzięki temu, iż nie muszą być dostarczane pojedynczo do każdego odbiorcy, emisja tak szkodliwego dwutlenku węgla w skali całego kraju jest znacznie mniejsza. Co więcej, kurier InPost zachęca klientów do pakowania swoich przesyłek w ekologiczny sposób, czyli z użyczeniem papierowego wypełnienia i zabezpieczeń, zamiast plastiku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE