Reklama

Jak kupić ubezpieczenie OC AC online?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak kupić ubezpieczenie OC AC online? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Każdy zarejestrowany samochód, mimo że nie jest używany na co dzień, musi zostać objęty ochroną ubezpieczeniową. O ile jeszcze kilkanaście lat temu większość kierowców kupowała polisę w stacjonarnych placówkach ubezpieczycieli, o tyle obecnie można to zrobić bez wychodzenia z domu. Sprawdź, jak ubezpieczyć samochód online.

Dokonywanie zakupów przez internet cieszy się rosnącą popularnością – także w przypadku, gdy chodzi o ubezpieczenia samochodowe. Okazuje się, że tą drogą można nabyć polisę znacznie szybciej i w dużo korzystniejszej cenie. Dlaczego? Umożliwia to porównywarka dostępna m.in. na stronie https://rankomat.pl/ubezpieczenie-oc. Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby poznać oferty przygotowane przez poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe.

Ubezpieczenie OC AC online – krok po kroku

Czy wiesz, że wielu ubezpieczycieli daje możliwość wykupienia polisy przez internet? W tym celu należy odwiedzić stronę internetową, a następnie wypełnić formularz. Takie rozwiązanie jest korzystne wtedy, gdy masz pewność, iż towarzystwo ubezpieczeniowe proponuje najlepszą cenę ubezpieczenia.

Znacznie lepszym wyjściem, szczególnie jeśli chcesz rozeznać się wcześniej na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych, jest skorzystanie z porównywarki internetowej. Jest to serwis, który udostępnia kalkulator ubezpieczeniowych – na jego podstawie możesz oszacować wysokość składki w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Jak to działa? Zasada jest prosta:

 • wypełniasz formularz, odpowiadając na pytania dotyczące ciebie (jako właściciela pojazdu) oraz ubezpieczanego auta,

 • po wprowadzeniu wszystkich informacji otrzymujesz kalkulacje przygotowane przez ubezpieczycieli.

 • Kolejny krok to porównanie dostępnych ofert – w przypadku wyboru samego OC możesz kierować się wyłącznie ceną. Jeśli jednak decydujesz się na pakiet OC i AC, musisz porównać też zakres ochrony polisy autocasco.

  Dodatkowym atutem jest to, że z poziomu porównywarki możesz dopełnić formalności. Oznacza to brak konieczności kontaktowania się bezpośrednio z towarzystwem ubezpieczeniowym.

  Pamiętaj! Kalkulacja przeprowadzona przez kalkulator jest tylko orientacyjna. Faktyczną wysokość składki oblicza ubezpieczyciel. Jednak – jeśli na etapie kalkulacji podasz wiarygodne dane – oba wyliczenia będą zbieżne. Z tego powodu warto podawać prawdziwe informacje (najlepiej łącznie z numerem rejestracyjnym, numerem PESEL).

  Więcej szczegółów na temat wykupywania polisy samochodowej przez internet możesz znaleźć w artykule pod adresem https://rankomat.pl/samochod/ubezpieczenia-online.

  Ubezpieczenie samochodu online – to się opłaca

  Chcesz kupić tanie ubezpieczenie samochodu? Jednak nie masz czasu na samodzielne zbieranie danych od poszczególnych ubezpieczycieli? Skorzystaj z porównywarki internetowej, aby dotrzeć do ofert wpisujących się w twoje oczekiwania. Tym sposobem możesz zaoszczędzić nawet do 50% - średnio tyle wynosi różnica między najdroższym a najtańszym ubezpieczeniem.

   

  Udostępnij na:
  Facebook
  wróć na stronę główną

  Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE