Reklama

Reklama

Jak dobrać akcesoria do kusz?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Jak dobrać akcesoria do kusz? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Kupiłeś kuszę, już zapoznałeś się z nią, wiesz, jak ona działa i teraz zastanawiasz się, co do niej będzie Ci potrzebne lub w jakie inne dodatkowe akcesoria możesz ją wyposażyć? Na pewno będziesz potrzebować dużo materiału eksploatacyjnego, takiego jak przykładowo bełty, cele, maty celownicze, wosk do cięciwy, zapasowe cięciwy i inny. Jeśli chcesz, aby strzelanie z kuszy było przyjemniejsze, można większość kusz wyposażyć w np. kolimator, optykę, dodatkowe uchwyty oraz w inne akcesoria taktyczne lub sportowe. Akcesoria taktyczne mogą sprawić, że strzelanie z kuszy będzie celniejsze, a przez to bardziej zabawne.

Reklama

Dobór materiałów eksploatacyjnych

Bełty należy dobrać zgodnie z tym, jakie znajdowały się w pierwotnym opakowaniu Twojej kuszy. Nic się nie stanie, jeśli kupisz trochę krótsze lub dłuższe bełty i poeksperymentujesz. Należy jednak uważać – niektóre kusze posiadają specjalne bełty, typowe tylko dla danego modelu kuszy i zazwyczaj nie można je zastąpić innymi (dotyczy to zwłaszcza kusz z magazynkiem). Jeśli chcesz, aby bełty wytrzymały jak najdłużej i nie tylko do jednorazowego użytku, zdecydowanie zainwestuj w oryginalne maty łucznicze, które bezpiecznie przechwytują bełty z ich uszkodzenia. Materiałem eksploatacyjnym jest także cięciwa, więc warto mieć do dyspozycji zapasową, jeśli jest rozdarta lub uszkodzona. Cięciwę należy dobrać do modelu Twojej kuszy. Żywotność kuszy można przedłużyć odpowiednią konserwacją za pomocą woskowania.

Dobór akcesoriów taktycznych i sportowych

Jeśli Twoja kusza jest wyposażona tylko w klasyczne celowniki stałe, rozważ zakup przyrządów celowniczych takich jak przykładowo kolimator lub optyka (luneta celownicza do kuszy). Kolimator nadaje się bardziej do mniejszych i słabszych kusz oraz służy do celowania na krótsze odległości. Jeśli posiadasz większą i potężniejszą kuszę, bardziej odpowiednia będzie optyka, ponieważ pozwala na lepsze celowanie na dłuższe odległości. Kup uchwyt taktyczny lub dwójnóg do bardziej stabilnego uchwytu kuszy. Akcesoria taktyczne i sportowe zwykle nie można zainstalować do podstawowych i najtańszych modeli kusz. Dlatego, jeśli nie masz pewności, czy do Twojego modelu kuszy można zainstalować takie akcesoria, skonsultuj się ze sprzedawcą. Aby zabezpieczyć kuszę przed uszkodzeniem, kup futerał odpowiedni do Twojej modelu Twojej kuszy lub kieruj się jej wymiarami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE