Reklama

Jak bezpiecznie zamontować uchwyt na telefon w samochodzie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak bezpiecznie zamontować uchwyt na telefon w samochodzie? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości W obecnych czasach ciężko jest przestać używać telefonu podczas jakiejkolwiek czynności, jaką wykonuje się na co dzień. Jedną z czynności, podczas których telefon okazuje się często przymusowy, jest jazda samochodem. W podróży pokazuje nam gdzie powinniśmy jechać albo przydaje się do odbywania różnych rozmów. Jednak, aby móc bezpiecznie posługiwać się telefonem w samochodzie, nie wywołując przy tym zagrożenia na drodze, warto zainwestować w uchwyt na telefon. Odpowiednio zamontowany uchwyt gwarantuje prawidłowe użytkowanie urządzenia.

Jak zamontować uchwyt na telefon w samochodzie?

Tak jak już wcześniej zostało wspomniane - w trakcie podróży zawsze może zajść potrzeba użycia telefonu do nawigowania, wykonania ważnego połączenia lub odtworzenia muzyki. Nieumiejętne korzystanie z urządzenia podczas jazdy może skończyć się stworzeniem zagrożenia na drodze bądź otrzymaniem mandatu. Wsiadając za kierownicę wcale nie musimy całkowicie rezygnować z korzystania z telefonów, jednak powinniśmy podejść do tego odpowiednio i odpowiedzialnie. Z tego powodu należy zadbać o wyposażenie się w uchwyt na telefon do samochodu, który powinien stać się niezbędnym akcesorium pojazdu. Jak zamontować uchwyt do telefonu w samochodzie?

Pierwsze co należy zrobić to wybrać model uchwytu, który będzie charakteryzował się wysoką jakością wykonania oraz dobrą stabilizacją telefonu. Niestety w przypadku tych produktów, zasada mówiąca o tym, że wyższa cena nie równa się wysokiej jakości jest błędna. Najtańsze uchwyty wystarczają na krótki okres i narażają telefon na upadek. Pewnie nikt z nas nie chce ryzykować, żeby potem musieć płacić za naprawy smartfona przez nadmierną oszczędność.


Odpowiedni sprzęt - jak zamocować uchwyt na telefon w samochodzie?


Podczas dokonywania zakupu odpowiedniego uchwytu na telefon należy zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania plastikowych elementów, czyli prowadnic, zębatek i/lub gumek ochronnych. Co jeszcze jest istotne, to dobór odpowiedniej wielkości produktu, dostosowanej do wielkości naszego telefonu. Powinniśmy być zupełnie pewni, że rozmiar uchwytu odpowiada rozmiarowi smartfona, aby potem nie było żadnego zawodu. Zwróćmy także uwagę na to, czy telefon nie wysuwa się z uchwytu. Może być to oznaką nie tylko źle dobranej wielkości, ale także słabego chwytu.

Dodatkowym aspektem, jaki wpłynie korzystnie na użytkowanie sprzętu, będzie możliwość regulacji ustawienia pod kątem telefonu. Może okazać się to bardzo pomocne podczas jazdy.

Kiedy już wiemy czym kierować się podczas dokonywania zakupu, teraz należy się dowiedzieć jak zamontować uchwyt na telefon w samochodzie i gdzie będzie najlepiej to zrobić.


Gdzie w samochodzie najlepiej będzie zamontować uchwyt?


Wybór idealnego modelu może nie być łatwym zadaniem. Tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Warto zwrócić uwagę na to, że właśnie modele różnią się od siebie sposobem mocowania, także przed zakupem należy najpierw ustalić gdzie chcielibyśmy mieć telefon umieszczony.

  • mocowanie do kokpitu - ten rodzaj uchwytu, zakłada montaż przy pomocy przyssawki. Telefon zamontowany w tym miejscu jest na wyciągnięcie ręki i może zostać umieszczony w najwygodniejszym dla nas miejscu na kokpicie. Warto zwrócić uwagę, na to, że niektóre materiały pokrywające deskę rozdzielczą, są takie, że z czasem uchwyt może ulec odczepieniu.
  • mocowanie do szyby - wielu kierowców uważa, że jest to jedno z najlepszych miejsc na telefon. Uchwyt ten posiada przyssawkę i na ogół montuje się go po lewej lub prawej stronie zegarów. Pomaga to przy śledzeniu komunikatów na ekranie bez przymusowego odrywania wzroku od drogi.
  • mocowanie do kratki nawiewu - przyssawka została zastąpiona szczękami, które trzeba zacisnąć na plastikowych elementach kratki wentylacyjnej. Szybko się montuje i jest wyjątkowo stabilne.
  • mocowanie do slotu CD - posiada solidny chwyt, plusem jest łatwy i prosty dostęp do telefonu. Smartfon nie zasłania widoczności. Montaż jest ograniczony tylko do jednego miejsca w samochodzie.

Podczas dokonywania zakupu uchwytu na telefon warto również się rozejrzeć za innymi okazjami, na przykład posiadając Xiaomi Redmi Note 10 Pro etui. Jest ono przydatne podczas używania uchwytów, ponieważ mamy możliwość uszkodzenia tyłu telefonu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE