Reklama

INWESTUJ W ZŁOTO NAWET NIEWIELKIE KWOTY. JAK ZACZĄĆ?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

INWESTUJ W ZŁOTO NAWET NIEWIELKIE KWOTY. JAK ZACZĄĆ? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Inwestycje w złoto kojarzą się większości z nas z dużymi kwotami pieniędzy, które trzeba posiadać już na starcie. Otóż, nie jest to prawda. Jak zacząć inwestować w złoto nawet niewielkie kwoty? Na to pytanie odpowie doradca inwestycyjny w salonie jubilerskim Beryl, gdzie można także zamówić gotowe sztabki certyfikowanego złota inwestycyjnego.

ZNACZENIE ZŁOTA W GOSPODARCE. ŚWIATOWE REZERWY
Wydawać by się mogło, że najlepszym zabezpieczeniem dla kraju są pieniądze. Nic bardziej mylnego! Rezerwy większości państw na świecie oparte są przede wszystkim na złocie. Największe światowe mocarstwa wciąż dążą do zwiększenia procentowego udziału złota w ogólnych krajowych rezerwach (poza cennym kruszcem, możemy do nich zaliczyć również inne surowce, maszyny, itd.), co świadczy o ogromnym znaczeniu złota dla stabilności krajowej gospodarki. To właśnie ten środek jest w stanie zapewnić zabezpieczenie na czas kryzysu, kiedy tradycyjny pieniądz traci na wartości. Nie tak dawno mieliśmy do czynienia ze światowym kryzysem, kiedy to ceny nieruchomości zaczęły mocno spadać, a duże amerykańskie fundusze związane z tym biznesem bankrutowały. Złoto natomiast zanotowało wtedy duży skok wartości.

CZY WARTO INWESTOWAĆ W ZŁOTO?
Działania największych mocarstw na świecie można przełożyć na decyzje finansowe każdego z nas. Wykresy cen złota mówią jednoznacznie, że w dłuższej perspektywie, kruszec ten zawsze (!) zyskuje na wartości. Zdarzają się oczywiście wahania cen na niekorzyść nabywców, ale to tylko w krótszych odstępach czasu. Warto zatem zaznaczyć, że złoto jest inwestycją nieobarczoną praktycznie żadnym ryzykiem, a więc i jedną z najbezpieczniejszych form lokowania kapitału - najbardziej opłacalne są długofalowe inwestycje tego typu. Najlepszym tego dowodem jest fakt, że sprzedając dzisiaj w skupie złota używaną biżuterię, jej cena za gram będzie wyższa niż w momencie zakupu nowej np. 10 lat temu.

FORMY ZŁOTA INWESTYCYJNEGO
Najpopularniejszą formą złota inwestycyjnego są niewątpliwie sztabki, które dostępne są również na zamówienie w ofercie salonu jubilerskiego Beryl. Co ciekawe, nie trzeba inwestować od razu większej sumy pieniędzy - gramatura sztabek jest zróżnicowana. Przy wyborze tego typu produktów należy zwracać uwagę przede wszystkim na certyfikat, który powinien być dołączony do zakupu. W przypadku braku odpowiedniej dokumentacji poświadczającej wartość produktu, nie mamy pewności co do źródła pochodzenia złota i jego rzeczywistej wartości. Dostępne w salonie jubilerskim Beryl sztabki pochodzą od renomowanego producenta, którego wyroby uznawane są na całym świecie. Zamawiane w Berylu sztabki posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty mennicy europejskiej, będące gwarancją w pełni legalnego i wartościowego produktu. Warto podkreślić, że to złoto inwestycyjne może również pełnić rolę środka płatniczego uznawanego na całym świecie. Należy również zaznaczyć, że możliwość sprzedaży złota inwestycyjnego wiąże się ze zdobyciem odpowiednich uprawnień i kwalifikacji - nieliczne podmioty mogą zgodnie z prawem dystrybuować złoto inwestycyjne. Poza sztabkami, dosyć mocno rozpowszechnioną formą złota inwestycyjnego są również tzw. monety bulionowe.

ZŁOTA BIŻUTERIA JAKO INWESTYCJA
Każda forma wyrobu złotniczego prezentuje konkretną wartość, która w dłuższej perspektywie rośnie wraz z ceną samego kruszcu. Z tego powodu złota biżuteria jest wspaniałym pomysłem na prezent - z każdym kolejnym rokiem zyskuje on na wartości. Każda forma lokowania kapitału w metale czy kamienie szlachetne jest i będzie opłacalna. Złoża są wyczerpywalne, a eksploatacja coraz niżej zlokalizowanych pokładów jest znacznie bardziej kosztowna, co wpływa na wartość produktu końcowego w postaci kruszcu czy klejnotu. Pamiętaj również, że złoto kupione w popularnych sieciówkach jest dokładnie takim samym złotem, jak to które można także kupić u samego producenta, a różni się tylko ceną, do której doliczana jest odpowiednia marża. Właśnie z tego względu firma Beryl może zaoferować konkurencyjne ceny złota.

PRÓBY ZŁOTA - CZYM SĄ? O CZYM ŚWIADCZĄ?
Złoto jest jednym z najbardziej cennych surowców wykorzystywanych w jubilerstwie. Czyste złoto ma jasnożółtą barwę i mocny połysk. Jest również odporne na działanie substancji chemicznych oraz podobnych czynników, które na inne metale działają destrukcyjnie. Złoto jest również stosunkowo miękkie, w związku z czym do produkcji biżuterii wykorzystuje się jego stopy (stąd różne próby złota w gotowych wyrobach jubilerskich). Najpopularniejszymi próbami złota są próba 333, 375, 585 i 750. Każda z tych liczb świadczy o procentowej zawartości szlachetnego kruszcu w gotowym produkcie (33,3%, 37,5%, 58,5%, 75%). Pozostałą część stanowią domieszki innych metali szlachetnych, które warunkują m.in. kolor gotowego stopu. Przy wyrobie biżuterii nie stosuje się czystego złota ze względu na jego miękkość, a więc i brak trwałości np. biżuterii. Próby złota określa się również w karatach. 1 karat to 1/24 zawartości złota w gotowym wyrobie (p. 585 to złoto 14k). Ze wspomnianych prób tą najbardziej popularną jest p. 585, ze względu na dobry stosunek trwałości wyrobu do jego ceny.

Po więcej zapraszamy do Salonu Jubilerskiego Beryl 
Bełchatów, ul. Lecha i Marii Kaczyńskich 5

Zachęcamy także do odwiedzenia strony internetowej Beryl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy