Reklama

Reklama

Hurtownia tkanin - czym się zajmuje i jak wybrać najlepszą?

Opublikowano:
Autor:

Hurtownia tkanin - czym się zajmuje i jak wybrać najlepszą? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Branża tekstylna w Polsce jest mocno rozwinięta, a tekstylnym zagłębiem kraju jest włókiennicza Łódź i jej okolice. Na rynku funkcjonuje wiele hurtowni tkanin, które ze sobą konkurują. Duży wybór podmiotów oferujących materiały może przysporzyć problemów podczas podejmowania decyzji o tym, którą hurtownię materiałów wybrać i która hurtownia tkanin jest najlepsza. Aby wybrać najlepszego sprzedawcę i uzyskać najkorzystniejsze warunki warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Wówczas zarówno jednorazowe zakupy jak i długofalowa współpraca będą satysfakcjonujące.

Reklama

 

Na co zatem warto zwrócić uwagę przy wyborze hurtowni materiałów?

1. Asortyment

Podstawą zainteresowania danym sprzedawcą jest dostępność towaru, który spełnia nasze oczekiwania. Jak się okazuje hurtownie tkanin mają różne profile działalności i mogą specjalizować się w różnych typach tkanin. Przykładowo w zależności od asortymentu działają na rynku:

hurtownia tkanin bawełnianych, hurtownia tkanin kaletniczych, hurtownia tkanin obiciowych (tapicerskich), hurtownia skór, hurtownia tkanin syntetycznych, hurtownia tkanin wodoodpornych, hurtownia tkanin odzieżowych itp.

Ponadto warto zwrócić uwagę na to czy dana hurtownia tkanin oferuje dodatki krawieckie i akcesoria kaletnicze takie jak: nici, taśmy suwakowe, podszewki, akcesoria plastikowe i metalowe, pianki, gąbki itp. Jednoczesny zakup materiału i dodatków w tym samym miejscu może okazać się bardziej ekonomiczny i zdecydowanie pozwoli na zaoszczędzenie cennego czasu.

2. Jakość

Rodzaj potrzebnego towaru to jedno ale nie mniej istotna jest jakość materiału. W końcu od niej zależy gatunek gotowego produktu. Jeżeli hurtownia podaje do informacji dokładny skład i gramaturę tkaniny to dobry znak. Te dwa parametry pozwalają określić czy dany materiał będzie odpowiedni do uszycia konkretnego projektu. O ile kupujemy stacjonarnie możemy też sprawdzić jak tkanina się zachowuje, czy się rozciąga, czy brzegi się rozsypują i czy jest plastyczna.

Natomiast kupując przez internet warto najpierw zamówić próbki aby być pewnym jakości materiału. Jest to czasochłonne i kosztowne ale przy większym zamówieniu warte zachodu

3. Ceny

Prowadząc biznes każdy musi zwracać uwagę na ceny surowców, gdyż bezpośrednio wpływają one na cenę gotowego produktu. A ceny w hurtowni tkanin mogą być bardzo różne. Hurtownicy mają wielu dostawców i mogą mieć z nimi wynegocjowane różne warunki. Tkaniny importowane z zagranicy mogą być droższe ze względu na dodatkowy koszt jakim jest transport. Również marża w hurtowniach może się różnić dlatego najrozsądniej jest obiektywnie przeanalizować stosunek ceny do jakości tkanin. Można też próbować negocjować warunki lub poprosić o wyrobienie karty stałego klienta ze stałym upustem.

4. Usługi dodatkowe

Może się zdarzyć tak, że usługi takie jak transport trzeba będzie dodatkowo opłacić co finalnie zwiększy koszt zakupionych towarów. Dlatego jeżeli klienta interesuje transport zakupionych produktów to powinien to sprawdzić wcześniej. Niektóre hurtownie oferują też możliwość pocięcia tkaniny na konkretne fragmenty zamiast sprzedawać je w całych rolkach lub umożliwiają zakup akcesoriów krawieckich na sztuki zamiast pełnych opakowań zbiorczych. Przy mniejszych zakupach ma to kolosalne znaczenie.

5. Obsługa klienta

Nie należy też ignorować poziomu obsługi klienta. Często doświadczony sprzedawca posiadający wiedzę na temat asortymentu hurtowni tkanin lepiej doradzi i podpowie, który materiał wybrać i jakie dodatki krawieckie będą do niego odpowiednie. Kompleksowa obsługa obejmująca doradztwo, sprzedaż, zorganizowanie transportu i przyjęcie ewentualnej reklamacji czy zwrotu to nieoceniona zaleta każdego dobrego kontrahenta. 

Podsumowując można stwierdzić, że jest wiele różnorodnych czynników świadczących o tym, czy dana hurtownia tkanin jest dobrym dostawcą tkanin dla naszej firmy. Ale sprawdzając pochodzenie, wygląd i jakość oferowanych tkanin oraz weryfikując koszty dostawy i politykę zwrotów mamy dużą szansą na wybór najlepszej hurtowni tkanin. A to może bezpośrednio przełożyć się na jakość i cenę produkowanych towarów: odzieży, mebli, galanterii, dekoracji, pościeli itp.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE