Reklama

FoxyCredit się rozwija - teraz jest również dostępny na polskim rynku finansowym

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

FoxyCredit się rozwija - teraz jest również dostępny na polskim rynku finansowym - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Serwis finansowo-analityczny FoxyCredit, reprezentowany przez zarząd, złożył oficjalne oświadczenie: firma po kolejnym przełomie weszła na polski rynek. A to nie pierwsza ekspansja geograficzna w tym roku. W lipcu usługi firmy stały się dostępne w Rumunii. Wiosną grupa specjalistów badała lokalny rynek. Zebrano i przeanalizowano informacje, zidentyfikowano kluczowych graczy w tym sektorze. Następnie jesienią na stronie internetowej foxycredit.com opublikowano recenzje głównych banków i organizacji udzielających pożyczek krótkoterminowych.

Od momentu uruchomienia w Polsce z usług internetowych serwisu skorzystało ponad 500 osób. Analitycy FoxyCredit twierdzą, że większość klientów (ponad 67%) była zainteresowana kredytami na okres krótszy niż 1 miesiąc. To po raz kolejny potwierdziło prognozy: popyt klientów na kredyty krótkoterminowe rośnie.

Rozwój rynku finansowego i kredytów konsumenckich w Polsce

Od 2019 roku w kredytach konsumenckich  w Polsce zaszły znaczące zmiany. Jeśli więc pod koniec ubiegłego roku obroty ustabilizowały się i tylko nieznacznie przekroczyły granicę 765 mld zł, to od początku tego roku odnotowano znaczący wzrost rynku. W styczniu 2020 r. było to 771,6 mld zł, a w marcu wartość ta wzrosła do 784,2 mld zł. Wprowadzenie kwarantanny skłoniło mieszkańców do oszczędności, a w konsekwencji do wahań na polskim rynku. Ale już we wrześniu został ustanowiony nowy rekord - próg przekroczył 785 mld zł.

Analitycy są optymistami. Według ich prognoz kredyty konsumenckie w Polsce będą nadal zyskiwać na popularności. A wraz z nim większe zapotrzebowanie na usługi oferujące analizę i porównanie firm pożyczkowych. Trudno przecenić ich znaczenie podczas pandemii, ponieważ wiele firm znajduje rozwiązania tej sytuacji na różne sposoby. Niektóre oferują korzystniejsze warunki i zwiększają przychody poprzez pozyskiwanie nowych klientów. Inni zaostrzają wymagania wobec pożyczkobiorcy, próbując uniknąć bankructwa.

Na nowoczesnym polskim rynku konkurentem foxycredit.com są takie serwisy jak Credit-10, a także TotalMoney, Comperia i inne.

Informacje o firmie

Portal porównujący pożyczki online FoxyCredit został założony w 2018 roku w Szwecji przez przedsiębiorcę pochodzącego z Ukrainy. Początkowo jego działalność prowadzona była wyłącznie na rynku lokalnym. Jednak z biegiem czasu, biorąc pod uwagę zapotrzebowanie na usługę, kierownictwo zdecydowało o dalszej ekspansji. Dziś usługa jest popularna na Ukrainie, w Polsce i Rumunii, a także w krajach skandynawskich, a zwłaszcza w Norwegii.

Serwis FoxyCredit gromadzi i samodzielnie analizuje instytucje udzielające pożyczek krótkoterminowych oraz inne instytucje finansowe, również poza bankowe. W serwisie porównującym pożyczki online wszyscy użytkownicy mają dostęp do zestawień warunków kredytu konsumenckiego prezentowanych instytucji. Serwis pozwala również sprawdzić wiele recenzji od klientów banków i firm pożyczkowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE