Reklama

Fakturowanie w małej firmie czy dużej spółce – na co zwrócić uwagę?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Fakturowanie w małej firmie czy dużej spółce – na co zwrócić uwagę? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Wystawianie faktur jest procesem, z którym codziennie ma styczność przedsiębiorca. Niezależnie od skali prowadzonej działalności czy to poprzez małe przedsiębiorstwo czy rozwiniętą spółkę niezbędnym elementem jest program do fakturowania. Jakie narzędzie wybrać? Sprawdzamy.

Program dla małej firmy Faktura Small Business Lite

W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej czy małej firmy przydatnym rozwiązaniem może okazać się propozycja firmy Mega-Tech, a mianowicie program do wystawiania faktur Faktura Small Business Lite. Program ten jest niezwykle prosty w obsłudze i intuicyjny. Z narzędziem poradzi sobie każdy użytkownik komputera. Aplikacja została tak zaprojektowana, aby możliwe było funkcjonalne fakturowanie i wystawienie podstawowych rodzajów dokumentów takich jak: faktura VAT, proforma, korekta, zaliczkowa, końcowa, VAT marża czy uproszczona. Z programu może korzystać zarówno czynny podatnik VAT jak i zwolniony. Program posiada przydatne analizy sprzedaży, opcje tworzenia kartoteki klientów oraz towarów. Program pozwoli przedsiębiorcy dodać na wystawianych dokumentach własne logo czy pieczątkę. Na wyróżnienie zasługuje usługa eArchiwum, której uruchomienie uaktywnia tworzenia zdalnych kopii bezpieczeństwa. W ten sposób przedsiębiorca może ochronić swoje dane przed utratą np. gdy dojdzie do zawirusowania komputera.

Program do faktur dla spółek – co będzie dobrym wyborem?

Skupiając się na producencie Mega-Tech warto w przypadku spółek przeanalizować dwa pozostałe narzędzia, które ma w swojej ofercie, czyli program Faktura Small Business Standard i Faktura Small Business Pro. Oba programy zostały zaprojektowane z myślą o przedsiębiorcy i jego wygodzie. Aplikacje posiadają podstawowe funkcje wersji Lite oraz dodatkowo umożliwiają wystawianie faktur walutowych czy w obcym języku. Ponad to programy Standard i Pro umożliwiają generowanie plików JPK, wystawianie not, zamówień i ofert dla klientów. Z programami użytkownik przygotuje także paragony fiskalne, stworzy cenniki czy wystawi faktury cykliczne. Programy pozwalają pracować w oparcie o wersję sieciową (komputery podłączone do wspólnej bazy danych, co zapobiega duplikacji wprowadzanych informacji). Wersję Pro wyróżnia moduł magazynu, który pozwala kontrolować stany magazynowe i generować dokumenty magazynowe. Program Faktura Small Business Pro umożliwia przeprowadzenie inwentaryzacji i integrację ze sklepem internetowym Shoper.

Wszystkie aplikacje przedsiębiorca może za darmo przetestować pobierają je ze strony producenta: https://www.mega-tech.com.pl/pobierz-programy/. Chcąc przygotować faktury szybko i bezpiecznie warto przenalizować wykorzystanie proponowanych funkcjonalności w swojej firmie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE