Reklama

Reklama

Energetyczne sympozjum w Bełchatowie

Opublikowano: czw, 7 wrz 2017 08:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Ponad 700 uczestników i ponad 90 wystawców wzięło udział w XIXI Sympozjum Naukowo-Technicznym Energetyka Bełchatów 2017. Podczas trzydniowej konferencji, która zaczęła się 4 września, uczestnicy rozmawiali o aktualnej sytuacji w branży energetycznej oraz wyzwaniach, które przed nią stoją.

Reklama

Sympozjum otworzyli Sławomir Zawada, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna – spółki, która była tradycyjnie honorowym gospodarzem sympozjum, a także Adam Grzeszczuk, prezes zarządu BMP i organizator konferencji.

Podczas imprezy odbyły się dwie debaty oraz jedenaście paneli tematycznych. Szczególne zainteresowanie wzbudziło Forum energetyczne „Zmieniamy się. Ewolucja to czy już rewolucja?” z udziałem m.in. Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Energii Andrzeja Piotrowskiego. W trakcie forum poruszono wiele tematów istotnych dla energetyki, m.in. związanych z przyszłością węgla w miksie energetycznym Polski, bezpieczeństwem kraju oraz strategią dla sektora. Tegoroczne debaty z kolei zdominowała tematyka wyzwań - środowiskowych w kontekście wejścia w życie konkluzji BAT, wyzwań związanych z innowacyjnością, efektywnością energetyczną, jak również kwestie szeroko rozumianego bezpieczeństwa energetycznego.

- Dla naszej branży istotny jest fakt, że w perspektywie kilkudziesięciu lat priorytetem polityki energetycznej Polski nadal pozostaje energetyka oparta na węglu. Polska powinna pozostać niezależna energetycznie. Nasze rodzime zasoby węgla kamiennego i brunatnego pozostaną stabilizatorem bezpieczeństwa energetycznego kraju. My już dziś sięgamy dalej, planujemy nowe odkrywki - mówił w swoim przemówieniu otwierającym sympozjum Sławomir Zawada, prezes zarządu PGE GiEK.

Tradycyjnie sympozjum towarzyszyła wystawa firm związanych z energetyką. W tym roku zaprezentowało się ponad 90 wystawców.

Pierwszy dzień sympozjum zakończył się Galą Energetyki, podczas której wręczone zostały Klucze Sukcesu, przyznawane przez redakcję „Energetyki Cieplnej i Zawodowej” osobom szczególnie zasłużonym w rozwoju polskiej energetyki. W tym roku otrzymali je: prof. Zbigniew Kasztelewicz za wkład w rozwój polskiej energetyki oraz spółka PKN Orlen za inwestycje energetyczne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 lata temu | ocena +2 / -2

    MaciekPL

    Laski Alkohol Hotele nazwijmy to Sympozjum Naukowe :)