Reklama

Ekspozycja muzealna, jakiej świat nie widział – w Twoim muzeum!

Opublikowano:
Autor:

Ekspozycja muzealna, jakiej świat nie widział – w Twoim muzeum! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Aranżowanie wystaw muzealnych to niezwykle ciekawe, a zarazem wymagające zajęcie. Każda ekspozycja musi być spójna, utrzymana w konkretnym stylu, skierowana do wybranej grupy odbiorców bądź środowiska. Obok unikalnego scenariusza wystawy, bardzo ważne okazują się zastosowane rozwiązania ekspozycyjne. Jeśli zostaną odpowiednio dobrane, pozwolą zwiedzającym w pełni skupić się na wystawie. W stworzeniu nietuzinkowej ekspozycji, niezbędne będą gabloty, kopuły i plansze z grafikami, a także wiele innych systemów muzealnych. Którym z nich warto poświęcić szczególną uwagę? Odpowiadamy!

Zacznijmy od szklanych gablot i witryn, wykonanych na wymiar

Nawet najbardziej nowoczesna wystawa muzealna nie obejdzie się bez przeszklonych gablot oraz witryn, wewnątrz których można w ciekawy sposób zaprezentować dowolne eksponaty. Stanowią one funkcjonalną oprawę ekspozycji: zabezpieczają ją, a przy tym nie wybijają się na pierwszy plan. Gabloty muzealne są projektowane tak, żeby być tłem dla eksponatów. Wykonywane na indywidualne zamówienie, idealnie harmonizują z resztą wystawy – ich kolor, kształt i wykończenie perfekcyjnie wpisują się w charakter ekspozycji.

 

Witryny muzealne to zaledwie mała część elementów, mogących wchodzić w skład wystawy. Producenci systemów wystawienniczych oferują znacznie więcej. Przykładem firmy, która zajmuje się tworzeniem mebli ekspozycyjnych na zamówienie, jest Omega System: https://omegasystem.pl/. Dostarczane przez nich ekspozytory wewnętrzne znajdują zastosowanie w muzeach, gdzie realizowane są różnorodne wystawy. Zarówno te, w których główną rolę odgrywają eksponaty zebrane w gablotach, jak i te, bazujące na interakcji ze zwiedzającymi, tzw. wystawy interaktywne. Projektując autorską ekspozycję warto skupić się na solidnych, starannie wykonanych systemach wystawienniczych. Profesjonalne ścianki muzealne, ramy będące nośnikiem treści, systemy linkowe czy postumenty to wybrane z produktów, oferowanych przez producenta Omega System. Jeśli nie boisz się nowatorskich rozwiązań i marzysz o zaaranżowaniu kreatywnej wystawy, koniecznie zapoznaj się bliżej z prezentowanym asortymentem!

 

Meble ekspozycyjne mają wpływ na odbiór wystawy przez gości

Projektowane z myślą o zastosowaniu w obiektach wystawienniczych meble do muzeum to jedyne w swoim rodzaju wyroby, które warto dobrać rozważnie. Należy pamiętać, że będą one służyć do ochrony cennych eksponatów, jednocześnie budować ekspozycję wystawową. Mając wstępną koncepcję lub choćby zarys tego, jak ma wyglądać organizowana przez Ciebie wystawa, zgłoś się do firmy Omega System. Specjaliści zaprojektują dokładnie takie meble bądź system ekspozycyjny, jakiego Ci potrzeba. Każdy element zostanie dopracowany z dbałością o detale, co korzystnie wpłynie na odbiór wizualny całej wystawy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE