reklama

Ekologia na co dzień. Fotowoltaika, pompa ciepła, segregacja odpadów

Opublikowano:
Autor:

Ekologia na co dzień. Fotowoltaika, pompa ciepła, segregacja odpadów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

RozmaitościŻyjemy w nieustannie zmieniającym się świecie, ingerując w środowisko naturalne i zanieczyszczając je. Wielkie idee są jednak możliwe do realizacji także na co dzień! Dzisiaj można już samemu skutecznie zadbać o ograniczenie śladu węglowego – wystarczy jedynie dobrać odpowiednie rozwiązania technologiczne. Poniżej przedstawiamy najskuteczniejsze sposoby ekologicznego życia– fotowoltaikę, pompy ciepła, segregację odpadów i recykling!

Ekologiczna energetyka i ogrzewanie, czyli panele fotowoltaiczne i pompy ciepła

Główną przyczyną zmian klimatycznych jest nieproporcjonalny przyrost gazów cieplarnianych. W zdecydowanej większości wytwarzane są one przez sektor wydobywczy i energetyczny. Także domowe instalacje cieplne mogą sprzyjać zanieczyszczaniu środowiska. Doskonałym rozwiązaniem jest montaż pompy ciepła, która ogrzewa (a czasem może także chłodzić!) dom całkowicie ekologicznie. Wyróżniamy kilka głównych rodzajów pomp ciepła, m.in.: pompy powietrze-powietrze, powietrze-woda i pompy gruntowe. Korzystając z przykładu tej ostatniej technologii, pompa ogrzewa wnętrze poprzez transport ciepła z głębi ziemi za pomocą specjalnego czynnika. Jest w pełni ekologiczna i prośrodowiskowa, może funkcjonować przez długie dekady.

Zazwyczaj jedyne, czego potrzebuje pompa ciepła, to energia elektryczna. Czy można pozyskać ją w sposób naturalny, a jednocześnie darmowy? Oczywiście – rozwiązaniem jest fotowoltaika z . Panele fotowoltaiczne wytwarzają darmową energię elektryczną w procesie fotowoltaicznym. Zachodzi on wewnątrz ogniw krzemowych na skutek padającego promieniowania słonecznego. Fotowoltaika od firmy Hewalex może zasilać pompy ciepła i całą instalację elektryczną domu. Nie powoduje żadnych emisji, nie zagraża środowisku naturalnemu, doskonale sprawdza się zarówno jako główne, jak i uzupełniające źródło prądu.

Ekologiczna postawa na co dzień – recykling i segregowanie odpadów

Pragnąc postępować ekologicznie, bardzo istotne jest to, aby zwrócić uwagę na codzienne nawyki. Świetnym przykładem jest domowa polityka odpadowa. Od lat przyrost śmieci na świecie postępuje znacznie szybciej niż przyrost infrastruktury gospodarowania odpadami. Wszystkie odpadki należy poddawać recyklingowi. Zanieczyszczenia organiczne, np. nienadające się do spożycia warzywa czy resztki posiłków można przeznaczać na kompost naturalny. Współcześnie w tym celu nie musimy wydzielać osobnego miejsca na działce. Świetnym rozwiązaniem może być inteligentny, poręczny kompostownik zamykany.

Szkło, plastik, metale i papier można oddawać do specjalnych kontenerów. Jeżeli mieszka się w domu, nie zaszkodzi zgłosić się do podmiotu odpowiedzialnego za wywóz zanieczyszczeń z prośbą o udostępnienie dodatkowych kontenerów do selektywnego segregowania odpadów. Taka praktyka jest coraz częściej spotykana.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE