Reklama

Reklama

Dodatkowe opcje przy wynajmie samochodów za granicą

Opublikowano: pon, 26 lis 2018 16:10
Autor:

Dodatkowe opcje przy wynajmie samochodów za granicą - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Jeszcze kilkanaście lat temu podróżowanie, szczególnie wyjazdy zagraniczne, wielu osobom kojarzyły się wyłącznie z dużymi wydatkami. Jednak od pewnego czasu, oferty last minute sprawiły, że coraz większa część społeczeństwa nie tylko marzy o poznawaniu świata, lecz aktywnie podróżuje. Nie wszyscy jednak preferują wczasy typowo do leniuchowania. Sporo osób lubi odpoczywać aktywnie. Podczas wyjazdów zagranicznych nie zawsze jest możliwość uczestniczenia w wycieczkach, chyba że zostaną one zorganizowane indywidualnie. Ale jak zwiedzać, kiedy do miejsca docelowego dotarliśmy samolotem? Jest na to sposób!

Reklama

Wypożyczalnia samochodów

W wielu miejscach funkcjonują wypożyczalnie samochodów osobowych, w których bez większych problemów samochód wypożyczą także obcokrajowcy. Jednak zanim wyjedziemy, warto zapoznać się z zasadami wynajmu, aby nie doznać rozczarowania będąc już na miejscu. Większość wypożyczalni na świecie pozwoli wynająć pojazdy na określonych warunkach. Absolutną podstawą jest posiadanie odpowiednich dokumentów. Osoba, która jest stroną podczas wypożyczania obowiązkowo musi posiadać ważne prawo jazdy, wydane zgodnie z zasadami obowiązującymi w państwie, z którego przyjechała. Ponadto, od obcokrajowców wymagany często jest dowód osobisty lub paszport, a transakcja zostanie sfinalizowana dzięki skorzystaniu z karty kredytowej. W niektórych przypadkach, gdy osoba, która chce wypożyczyć auto będzie tzw. młodym kierowcą, czy to ze względu na wiek czy też zbyt krótki okres posiadania prawo jazdy może okazać się, że transakcja nie zawsze będzie mogła zostać sfinalizowana lub będzie wiązała się z dodatkowymi kosztami.

Jaki typ umowy wybrać?

Firmy wypożyczające samochody w zasadzie pozwalają na elastyczny wybór niektórych opcji wynajęcia. Umowa podstawowa określa najistotniejsze warunki wynajmu, w tym także politykę paliwową firmy. Jednak to nie wszystko. Zaglądając na stronę internetową firmy, np.https://www.maxes-angels.com/ można zapoznać się z ofertą dodatkową. Obejmuje ona najczęściej specjalne ubezpieczenie, które będzie chroniło pojazd przed uszkodzeniem lub kradzieżą. Gdy je wykupimy, zostaniemy zwolnieni z odpowiedzialności, lub zostanie ona dość mocno ograniczona. Ewentualny zakres odpowiedzialności wskazany zostanie w umowie. Dostępne są również takie ubezpieczenia, które całkowicie zwolnią nas z obowiązku naprawienia szkody, jednak w tym przypadku warto sprawdzić oferowaną przez ubezpieczalnie opcję jeszcze przed rezerwacja i podpisaniem dokumentów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.