Reklama

Dlaczego Bitcoin może uratować naszą planetę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dlaczego Bitcoin może uratować naszą planetę - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Jednym z kluczowych tematów na świecie są dziś zmiany klimatyczne. Wszyscy są bardzo zaniepokojeni tym, co przyniesie nam przyszłość. Dzieje się tak dlatego, że degradacja środowiska postępuje w zastraszającym tempie. Co zaskakujące, główną przyczyną zmian klimatycznych jest działalność człowieka. Na przykład ludzie wycinają ogromne połacie lasów, aby utorować drogę dla rolnictwa i urbanizacji.

Najbardziej znaczącą siłą napędową zmian klimatycznych jest obecnie produkcja energii. Kraje o luźnych przepisach w znacznym stopniu przyczyniły się do wylesiania. A wynika to z wycinania przez ludzi drzew na opał i węgiel drzewny. Dodatkowo część drzew trafia do elektrowni, w których produkuje się energię cieplną niezbędną do produkcji energii elektrycznej.
Elektrownie produkujące energię elektryczną, które spalają gaz lub olej, również uwalniają do atmosfery ogromne ilości gazów cieplarnianych. Działania te powodują akumulację wielu gazów w górnych warstwach atmosfery. W rezultacie dochodzi do globalnego ocieplenia, które ostatecznie prowadzi do zmian klimatycznych. 
Nikt nie chce doświadczyć żadnego z negatywnych skutków produkcji energii. Wszyscy chcemy oddychać świeżym powietrzem przez cały czas. Co ważne, chcemy cieszyć się sprzyjającymi temperaturami przez cały rok. Czy zatem Bitcoin może sprawić, że Ziemia stanie się lepszym miejscem? Przekonajmy się!

Wpływ Bitcoina
Wydobywanie Bitcoinów jest bez wątpienia jednym z najbardziej energochłonnych procesów w dzisiejszym świecie. Część wprowadzanej energii elektrycznej idzie na uruchomienie urządzeń wydobywczych. Urządzenia te są siecią superkomputerów, umożliwiających ludziom rozwiązywanie wysoce złożonych problemów logicznych w celu weryfikacji transakcji. Stronie internetowej, takie jak era bitcoinów, mogą pomóc Ci wejść głęboko i mocno w podróż wirtualnych aktywów.
Będziesz zaskoczony, gdy zrozumiesz, że najbardziej znaczący kawałek energii elektrycznej podczas wydobywania Bitcoin idzie na chłodzenie różnych elementów powiązanego sprzętu. Ten fakt sprawił, że wielu ludzi obwinia BTC za zmiany klimatyczne. Argumentują oni, że proces wydobywczy wymaga dużo energii, promując firmy produkujące energię, aby spowodować więcej szkód dla środowiska.
Na szczęście inna sekcja ekspertów środowiskowych również pozytywnie postrzega wpływ Bitcoina. Przyjrzeli się sprawie tak dogłębnie i doszli do wniosku, że BTC może zminimalizować degradację środowiska i uczynić naszą planetę bardziej przyjazną do życia. 
Jak ujmują to optymiści, BTC potrzebuje więcej energii sprawia, że uczestnicy rynku chcą efektywniej korzystać z prądu. Wiedzą, że jeśli tego nie zrobią, nie osiągną zysków, a jedynie straty. Dlatego jednym z godnych uwagi pozytywnych wpływów Bitcoina na środowisko jest konieczność zmniejszenia zużycia energii. Widzimy, jak górnicy przechodzą na tańsze opcje zasilania.
Zamiast konwencjonalnych źródeł energii, które sprzyjają niszczeniu środowiska, elektrownie przestawiają się na opcje odnawialne, takie jak wiatraki, przypływy i słońce. Aby przyspieszyć tę szlachetną transformację, niektóre fundusze z inwestycji w Bitcoin przechodzą bezpośrednio na rozwój bardziej wydajnych elektrowni. 

Generowanie taniej energii elektrycznej dla górnictwa jest dobre dla planety i wielu ludzi handlujących BTC. Na przykład, dzięki niedrogiej energii elektrycznej, inwestorzy nie muszą płacić ogromnych prowizji podczas handlu na różnych giełdach Bitcoin. 

Jak dokładnie BTC wpływa na ochronę środowiska?
Być może jest to jedno z najbardziej mylących pytań, zwłaszcza dla osób, które nie są ekspertami w dziedzinie ochrony środowiska. Bitcoin zachęca do ochrony środowiska w następujący sposób.
⦁ Wykorzystanie zmarnowanej energii - W miejscach odwiertów ropy naftowej na całym świecie marnuje się wiele gazu. Zamiast wypuszczać gazy odlotowe do atmosfery, instalacje wiertnicze spalają je. Mobilne zakłady wydobywcze BTC mogą więc tanio wykorzystać te gazy do produkcji potrzebnej energii elektrycznej.
⦁ Eksploatacja izolowanych zasobów energetycznych - Izolowane regiony, które są zbyt zimne lub wyjątkowo gorące, nie przyciągają ogromnych populacji, ale mają liczne zasoby energii odnawialnej. Firmy wydobywcze BTC mogą zakładać w tych rejonach elektrownie i generować tanią i czystą energię elektryczną. 
⦁ Zachęcanie do korzystania z odnawialnych źródeł energii - Odnawialne źródła energii mogą produkować więcej energii elektrycznej przy niższych kosztach. Ponadto, takie opcje nie powodują negatywnego wpływu na środowisko, dzięki czemu Ziemia staje się przyjemniejszym miejscem.

Podsumowanie
Potrzeba ochrony środowiska naturalnego stała się przedmiotem międzynarodowego zainteresowania. Różne kraje posunęły się do tworzenia traktatów, aby uratować Ziemię przed destrukcyjnym wpływem zmian klimatycznych. Technologia Bitcoin ma ogromny potencjał, który może zminimalizować emisję gazów cieplarnianych i znacznie ograniczyć zmiany klimatyczne. Może to osiągnąć poprzez skłonienie górników do bardziej efektywnego wykorzystania energii.
Zapotrzebowanie na tanią energię elektryczną może przesunąć zakłady wytwórcze do wykorzystania odnawialnych i odizolowanych źródeł. Dodatkowo, firmy wydobywające Bitcoiny mogą uciec się do produkcji taniej energii przy użyciu gazów odpadowych z odwiertów naftowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE