Reklama

Reklama

Czy domowe oczyszczacze powietrza niszczą koronawirusa? Gdzie je kupić w dobrej cenie?

Opublikowano: wt, 21 kwi 2020 10:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Z uwagi na istniejącą sytuację i coraz szybsze rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV2, ludzie częściej próbują nowych rozwiązań, aby skutecznie z nim walczyć. Pojawiają się pytania, jak wobec takiego zagrożenia sprawdzają się domowe oczyszczacze powietrza i jaki jest ich potencjał w walce z koronawirusem?

Reklama

Ostatnio coraz popularniejsze stały się oczyszczacze powietrza. Są to niedużych gabarytów urządzenia, które filtrują powietrze i usuwają z niego wszelkie zanieczyszczenia. Mowa tu oczywiście nie tylko o kurzu, ale i o wirusach, bakteriach, alergenach, a także nieprzyjemnych zapachach. Sprzęt wymaga jedynie poprawnego ustawianie w odpowiednim miejscu, aby nic nie blokowało przepływu powietrza i ... "robi swoje".

Czy oczyszczacz powietrza poradzi sobie koronawirusem?
Okazuje się, że tak. Oczyszczacze wyposażone są w filtry HEPA lub węglowe, które wyłapują nanocząsteczki o wielkości nawet 0,01µm, a co za tym idzie mogą zatrzymać unoszące się w powietrzu wirusy i drobnoustroje oraz je neutralizować. Dla porównania cząsteczka wirusa SARS-CoV ma 0,06µm. Badania przeprowadzone przez Agencję Badań Kosmicznych NASA potwierdzają skuteczne działanie filtrów HEPA, które montowane są właśnie w domowych oczyszczaczach powietrza. Można o tym przeczytać we wnioskach końcowych badań agencji.

Więcej na temat wyników działań NASA można przeczytać w sprawozdaniu, które znajduje się TUTAJ.

Czy warto?

W obecnym czasie i sytuacji epidemiologicznej istotnym aspektem jest zachowanie odpowiedniej profilaktyki w miejscu zamieszkania. Warto dbać o częste usuwanie kurzu, mycie podłóg zapobiegnie osadzaniu się wirusów i drobnoustrojów na powierzchniach płaskich. To jednak nie zawsze wystarcza. Niektóre wirusy pozostają zawieszone w powietrzu przez kilka godzin po kaszlnięciu czy kichnięciu. Po opadnięciu na powierzchnię, wirus może przeżyć kolejne 24 godziny. Nawet gdy nikt nie kaszle ani nie kicha, zarazki mogą pokonać odległość do prawie sześciu stóp. Natomiast przy działającym oczyszczaczy powietrza, w niedługim czasie zostają one pochłonięte, przepuszczone przez filtry i całkowicie zneutralizowane. Urządzenie zatem wydaje się być ogromnym i skutecznym wsparciem w walce ze wszelkiego rodzaju fruwającymi w powietrzu "zarazkami".

Ile to kosztuje?

Ceny oczywiście są bardzo zróżnicowane i zależą od marki oraz mocy urządzenia, a tą musimy dobrać w zależności od wielkości pomieszczenia jakie chcemy oczyszczać. Znaczna część stacjonarnych sklepów RTV i AGD jest obecne zamknięta, ale funkcjonuje wiele ciekawych propozycji w ofertach on-line, które dodatkowo dają nam gwarancję możliwości zwrotu w ciągu 14 dni jeśli sprzęt nie spełni naszych oczekiwań.

Oczyszczacze powietrza różnią się przede wszystkim wielkością, mocą, zasięgiem oczyszczania powierzchni oraz ceną. Szeroką gamę produktów o rozległym poziomie cenowym oraz parametrach technicznych znajdziecie na stronie RTV EURO AGD [KLIKNIJ] lub Media Markt [KLIKNIJ]

Aby przejść do sklepu kliknij w reklamę poniżej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.