Reklama

Co należy wiedzieć o zadaszeniu tarasu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Co należy wiedzieć o zadaszeniu tarasu? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Pomimo tego, że sezon w ogrodzie już się powoli kończy, to warto już pomyśleć nad kolejnym. Gdy jeszcze nie zadaszyliśmy naszego tarasu, to należy w końcu się za to wziąć. Wiadomo, że jest to pewien wydatek, ale korzyści z tego rozwiązania jest o wiele, wiele więcej. Na jakie zadaszenie się zdecydować?

Wybór zadaszenia

Jakie zadaszenia tarasowe Tarasola wybrać? Gdy projektujemy tarasową przestrzeń, to musimy się zastanowić nie tylko nam wyborem ogrodowych mebli, oświetlenia, kwiatów, a do tego odpowiednim zadaszeniem.

Dach nad naszym tarasem sprawi, że się poczujemy na nim przytulnie niczym w naszym tarasie, ale jednak na świeżym powietrzu. Dach daje nam możliwość schronienia się przed upalnym słońcem, a także przed deszczem. Nie możemy przy tym także zapominać, że tarasowe zadaszenie powinno być wytrzymałe na przeróżne warunki atmosferyczne, szczelne, w miarę możliwości lekkie, jak i odporne na obciążenia.

Z czego takie zadaszenie wykonać? Gdy nasze fundusze nie są zbyt rozbudowane, to można się zdecydować na parasol ogrodowy. Stelaż wówczas jest wykonany z metalu, czy też drewna. Zaś czasza parasola jest wykonana z tkaniny świetnej jakościowo, która ma wysoki wskaźnik przed promieniowaniem UV.

Świetna forma zadaszenia to forma żagla. Jest to rozpięta tkanina. Wybierając tego typu zadaszenie, musimy znaleźć odpowiedni materiał. Musi on być nieprzemakalny, jak i wodoodporny. Tkanina powinna być zaimpregnowana. Dzięki temu jest zwiększona jej odporność na działanie wiatru, jak i promieni słonecznych.

Na rynku znajdziemy sporo ciekawych wzorów. Każdy coś dla siebie znajdzie.

Rodzaj sterowania

Gdy zdecydujemy się już na konkretne zadaszenie, to pamiętajmy, że do wyboru mamy sterowanie ręczne, jak i elektryczne. Znajdziemy także modele z rozbudowanym sterowaniem inteligentnym elektrycznym, które składa się samoczynnie, gdy podmuchy wiatru są za silne. Rozkładanie może mieć miejsce, gdy się zaczyna spory upał. Samo zadaszenie tarasu jest niezwykle stabilne, trwałe, gdy wybierzemy wykończenie drewniane.

Nasz drewniany taras musi być odpowiednio zaimpregnowany. Dzięki temu będzie nam służył przez długi, długi czas. Taki taras nie tylko będzie praktyczny, ale także będzie istną ozdobą naszego ogrodu. Gdy chcemy, aby nasz taras był jasny, to możemy dla siebie wybrać zadaszenie wykonane z poliwęglanu. Materiał ten jest niezwykle łatwy w montażu. Na dodatek jest to materiał lekki, trwały, a także przezroczysty.

Przy bardzo dużym nasłonecznieniu zastanowić się warto nad mlecznym poliwęglanem. On rozproszy światło, a do tego sprawi, że taras nie będzie się wcale tak mocno nagrzewał. Bardzo podobny efekt jest w stanie nam zapewnić zadaszenie wykonane ze szkła. Trzeba na pewno pamiętać o bardzo dobrej, a także mocnej konstrukcji dachu. Należy na pewno zastosować grube oraz wysokojakościowe krokwie. One się nie ugną pod samym ciężarem materiału. Można zastanowić się także nad zastosowaniem mlecznego szkła, czy też szkła dymionego.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE