Reklama

Bezpieczne lokowanie oszczędności - co zrobić ze swoim kapitałem?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bezpieczne lokowanie oszczędności - co zrobić ze swoim kapitałem? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Oszczędzanie pieniędzy nigdy nie było sprawą najprostszą, ale z pewnością warto to robić, by mieć kapitał na inwestycje czy też zabezpieczenie na gorsze czasy. Stopy procentowe kredytów czy też oprocentowanie lokat bankowych zmieniają się, w zależności od poziomu inflacji. Jeśli więc dysponujemy nawet niewielkim nadmiarem gotówki, to warto go mądrze ulokować, by w niedalekiej przyszłości przyniosło nam to zysk. Nawet jeśli nasz zarobek wyniesie tylko kilka procent w skali roku, to i tak będzie on wart zachodu. Oczywiście im większa suma pieniędzy zainwestowana np. w lokatę albo lokal do wynajęcia, tym większe będą nasze zyski. Warto więc przyjrzeć się takim możliwościom z bliska, by nasz kapitał powoli wzrastał.

Lokowanie oszczędności - warto wiedzieć więcej

Jeśli więc chodzi o gotówkę, to możliwości potencjalnych inwestycji są tutaj naprawdę duże. W rachubę wchodzą np. konta oszczędnościowe w banku, obligacje skarbowe indeksowane inflacją, inwestycje na rynku akcji, inwestycje w nieruchomości, itp. W przypadku obligacji skarbowych czy też bankowych lokat mamy do czynienia z bezpiecznymi inwestycjami, które przyniosą nam niewielki, ale pewny zysk. Warto więc tak lokować oszczędności, by na tej operacji nie stracić. Pieniądze na lokatach bankowych pomogą nam pokonać zerowe stopy procentowe, jakie są oferowane w przypadku większości rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych. Poszukując odpowiednich lokat, warto znaleźć takie rozwiązania, które dadzą nam zysk, np. po uwzględnieniu inflacji. Warto więc rozpatrzyć różne depozyty bankowe dostępne na rynku, najlepiej za pośrednictwem specjalistycznej witryny internetowej, która pokaże nam wszystkie za i przeciw danego depozytu. Lokowanie oszczędności w bankach na pewno ułatwi nam strona sieciowa: www.lokatowy.pl. Poza rankingiem lokat znajdziemy tam także sporo interesujących artykułów, dzięki którym łatwiej zrozumiemy, jak działa system finansowo-oszczędnościowy w naszym kraju i gdzie nasze pieniądze będą najbezpieczniejsze, przynosząc nam równocześnie zysk: http://lokatowy.pl/jaki-bank-jest-bezpieczny-gdzie-twoje-pieniadze-beda-najbezpieczniejsze/.

 

Oprocentowanie lokat bankowych, obligacje skarbowe, fundusze inwestycyjne, akcje - możliwości jest wiele

W związku ze spadkiem wartości pieniądza warto także zastanowić się, czy rozwiązaniem dla nas nie mogą być, np. inwestycje alternatywne. Na wyżej wymienionej stronie znajdziemy podpowiedzi także i w tym temacie. Dobrą opcją na obecne czasy mogą być zakupy na rynku nieruchomości na wynajem. W przypadku nieruchomości należy jednak pamiętać o tym, że sprzedaż domu czy też mieszkania na dobrych warunkach może potrwać dość długo. Takiego problemu nie ma w sytuacji, gdy kończy nam się lokata w banku albo zbliża termin wykupu obligacji państwowych, itp. Wolny kapitał przyniesie jednak większe zyski przy nieco bardziej ryzykownych działaniach. Sposób inwestowania powinien być dopasowanych do naszych oszczędności tak, by w razie czego nie stracić wszelkich oszczędności. Inwestycje związane z większym ryzykiem powinne być zrównoważone inwestycjami w stabilne instrumenty finansowe, jakimi są lokaty bankowe, czy też obligacje. W ostatnich latach dodruk pieniądza w niektórych krajach negatywnie wpływa na jego wartość. Inwestować należy w odpowiednim momencie, należy także wziąć pod uwagę różne aspekty oszczędzania, takie jak np. podatek Belki, itp. Im więcej będziemy wiedzieć, tym łatwiej będzie nam zainwestować pieniądze tak, by pomnożyć ich wartość w niedalekiej przyszłości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE