Reklama

5 najlepszych zawodów dla ekstrawertyka

Opublikowano:
Autor:

5 najlepszych zawodów dla ekstrawertyka - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Coraz częściej mówi się o tym, że pracę należy dopasować nie tylko do zdolności i zainteresowań, ale też do naszej osobowości. Co więcej, nawet niektóre firmy podczas rekrutacji wręczają kandydatom testy psychologiczne do wypełnienia, by wstępnie określić, czy ich charakter będzie pasował do danego stanowiska. Jedną z podstawowych wytycznych jest określenie, skąd dana osoba czerpie energię. Jeżeli “ładuje akumulatory” w samotności, nazywamy ją introwertykiem, a jeśli wśród ludzi, ekstrawertykiem. A choć rzadko kiedy spotyka się skrajne typy, osobowość większości osób przechyla się na jedną stronę. Doskonale czujesz się w tłumie i czujesz wtedy przypływ energii? Poznaj 5 najlepszych zawodów dla ekstrawertyka!

Przewodnik wycieczek

To praca niezwykle odpowiedzialna, a przy tym nadająca się dla osób pewnych siebie i lubiących pracę z ludźmi. Z naciskiem na to ostatnie, turyści potrafią bowiem zajść za skórę. Pilot wycieczek powinien też być zorganizowany i przebojowy, w tej pracy często bowiem mogą zdarzyć się nieprzewidziane sytuacje i problemy, które trzeba będzie rozwiązywać na bieżąco. Ważne są też pokłady pozytywnej energii, by ludzie miło zapamiętali wycieczkę. Introwertyk prawdopodobnie poczułby się przytłoczony takim zajęciem, ale ekstrawertyk powinien czuć się w nim jak ryba w wodzie.

Coach

Coach, czyli inaczej trener osobisty, jednak mimo swojej nazwy mający niewiele wspólnego ze sportem. Inaczej możemy go nazwać też trenerem rozwoju osobistego. Do jego zadań należy między innymi pomaganie klientom w znalezieniu motywacji, szczególnie w życiu zawodowym. Ma zatem więcej wspólnego z psychologiem, jednak zamiast spokojnie słuchać i zadawać pytania powinien wręcz kipieć pozytywną energią, którą zarazi osoby korzystające z jego usług. Musi być więc zaangażowany i zmotywowany na osiągnięcie celu, jakim jest sukces jego klienta. Najlepiej zatem, aby sam czerpał energię z przebywania z ludźmi.

Specjalista HR

Niewiele jest zawodów tak silnie powiązanych z pracą z ludźmi. Jednym z głównych zadań jest bowiem rekrutacja nowych pracowników, co wiązać się może ze spotkaniem nawet kilkunastu, a w niektórych przypadkach ponad 20 osób w ciągu dnia. Z każdą z nich należy przeprowadzić profesjonalną rozmowę i ocenić, czy nada się na stanowisko, na które aplikuje. Dla introwertyka brzmi to raczej jak koszmar, jednak ekstrawertyk nie powinien mieć z tym problemów. Lepiej sprawdzi się również w sytuacjach stresowych związanych z ludźmi. W tym zawodzie należy być jednak przygotowanym także na pracę z dokumentacją, co może odrobinę zniechęcić niektóre osoby, jednak z drugiej strony wprowadza to pewne urozmaicenie.

Rzecznik prasowy

To zdecydowanie praca dla osób odważnych i pewnych siebie, które nie mają problemów z kontaktami międzyludzkimi. Te spokojniejsze i bardziej zamknięte w sobie tłum dziennikarzy zadających niewygodne pytania może przerażać, a po dłuższym czasie na tym stanowisku wręcz przyprawić o nerwicę. Dobry rzecznik prasowy nie może zatem bać się występów publicznych, musi być otwarty i kontaktowy, ponieważ w pracy wielokrotnie znajdzie się “w świetle reflektorów”, a przy tym powinien mieć nienaganną prezencję i wykazywać się dużą elokwencją. W końcu jest swego rodzaju wizytówką firmy bądź instytucji, którą reprezentuje.

Kelner/ka

Mówi się, że nie ma branży trudniejszej, niż gastronomiczna. Nie da się jednoznacznie potwierdzić lub zaprzeczyć temu stwierdzeniu, faktem jest jednak, że goście restauracji potrafią być naprawdę trudni. Szczególnie gdy podawany jest w niej alkohol. Dlatego kelner powinien umieć załagodzić problem i sprawić, by klienci opuścili miejsce zadowoleni z usług. Co więcej, głośna, wypełniona po brzegi sala zdecydowanie nie jest miejscem, w którym odnajdzie się introwertyk, ponieważ szybko opadłby z sił i stracił całą energię. Ekstrawertyk, co prawda, raczej też nie wyjdzie wypoczęty z długiej zmiany w pracy, jednak z całą pewnością poradzi sobie znacznie lepiej. Również stały kontakt i rozmowy z ludźmi powinny dodać mu energii i sprawić, że będzie czuł się dobrze na swoim stanowisku.

Ekstrawertyk najlepiej odnajdzie się zatem w pracy z ludźmi, w której będzie miał z nimi nieustający kontakt. Czasem jednak miewa problemy ze słuchaniem, zdecydowanie woli mówić i nad tym zatem powinien pracować.
Szukasz pracy dla ekstrawertyka w Bełchatowie? Wejdź na GoWork.pl i znajdź propozycję dla siebie! A może masz inne propozycje stanowisk idealnych dla tego typu charakteru? Czekamy na Twój komentarz!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE