Reklama

Reklama

Spotkania stomatologiczne w Słoku

Opublikowano: wt, 19 wrz 2017 12:51
Autor:

Spotkania stomatologiczne w Słoku - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Jakie zadania stawia przed dentystami stomatologia geriatryczna i co wspólnego ma urolog i stomatolog? To tylko kilka tematów, które zostaną poruszone podczas VIII Łódzkich Spotkań Stomatologicznych, organizowanych przez Okręgową Izbę Lekarską w Łodzi.

Reklama

Blisko 350 lekarzy dentystów z całej Polski weźmie udział w VIII Łódzkich Spotkaniach Stomatologicznych w Słoku k. Bełchatowa w dniach od 22 do 24 września. Wykłady podczas Łódzkich Spotkań Stomatologicznych prowadzą wybitni specjaliści z całej Polski. Tematyka spotkań jest różnorodna, od unowocześnień w wykonywaniu podstawowych zabiegów stomatologicznych po zagadnienia innowacyjne.

W tym roku organizatorzy konferencji chcą zwrócić szczególną uwagę na stomatologię geriatryczną i konieczność dostosowania zalecanych metod terapeutycznych do wieku pacjenta. Trend opieki geriatrycznej widoczny jest we wszystkich dziedzinach medycyny, także w stomatologii. Tego tematu nie zabraknie więc podczas wykładów.

- Konieczność roztoczenia prawidłowej opieki nad seniorami uwidacznia się we wszystkich dziedzinach medycyny, także w stomatologii. Niestety system opieki stomatologicznej nie jest w stanie zapewnić pacjentom "złotego wieku" odpowiedniego leczenia. Wiele metod nie jest bowiem refundowanych, a osoby starsze nie należą do zamożnej grupy, przez co nie mają do tego dostępu – podkreśla lekarz stomatolog dr Marcin Aluchna, jeden z wykładowców.

Stomatolodzy chcą jednak udowodnić, że osoby starsze mogą cieszyć się naturalnym uzębieniem aż do końca swych dni. Niestety statystyki potwierdzają, że nadal duża część społeczeństwa, i to nie tylko w starszym wieku, ma rozległe braki w uzębieniu.

- Może to wyglądać inaczej mówi - kontynuuje dr Marcin Aluchna i dodaje: - Sekret tkwi w odpowiednim doborze metod terapeutycznych do wieku pacjenta. Prawdziwa profilaktyka w stomatologii geriatrycznej powinna zaczynać się od momentu poczęcia. Stan jamy ustnej zmienia się wraz z wiekiem i konieczna jest adaptacja terapii do istniejących indywidualnie warunków.

Lekarze stomatolodzy będą też rozmawiać o związkach pomiędzy złym stanem jamy ustnej, a innymi, bardzo różnymi problemami zdrowotnymi. Na przykład w czasie konferencji będą poruszone kwestie zależności zdrowia jamy ustnej, a chorób układu moczowego.

Nie zabraknie też tematów o innowacjach w stomatologii m.in.w zakresie implantacji, diagnostyki obrazowej, radiologii i aspektów onkologii, leczenia endodontycznego, stomatologii odtwórczej i adhezyjnej.

Podczas trzydniowej konferencji odbędzie się również debata z udziałem posłów na temat opieki stomatologicznej nad dziećmi oraz możliwości kształcenia podyplomowego lekarzy stomatologów.

Jak informują organizatorzy zaproszenie do udziału w konferencji przyjęli między innymi: Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Radzisław Kordek, Prezes NRL Maciej Hamankiewicz, Dziekan Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Jerzy Sokołowski oraz Prezes ORL w Łodzi Grzegorz Mazur.

Program:

Piątek, 22 września 2017

13:00 – 14:00 – otwarcie konferencji – dr n. med. Lesław Jacek Pypeć, wiceprezes ORL w Łodzi.

wystąpienia Gości

14:00 – 15:00 – Wybrane zagadnienia z radiologii stomatologicznej. Diagnostyka radiologiczna w tomografii komputerowej i radiologii stożkowej – prof.hab.n.med. Ingrid Różyło-Kalinowska

15:00 – 16:00 – Choroby układu moczowego – diagnostyka, leczenie i profilaktyka. Stomatolog i Urolog – czy coś nas łączy? - dr n. med. Grzegorz Krzyżanowski, dr n. med. lek. lek.dent. Wiktor Kępa

16:00 – 16:15 – pytania i odpowiedzi

16:15 – 17:15 – Profilaktyka raka piersi – diagnostyka i leczenie – prof.nadzw. dr n. med. Zbigniew Morawiec

17:15 – 18:15 – Potrzeba ergonomii w gabinecie stomatologicznym. Diagnostyka, profilaktyka i leczenie dolegliwości bólowych z kręgosłupa – dr n.med. Łukasz Jasek

18:15 – 18:30 – pytania i odpowiedzi

Sobota, 23 września 2017

9:30 – 10:30 – Co nowego w stomatologii adhezyjnej – prof.hab.n.med Jerzy Sokołowski

10:30 – 11:30 – Praktyczne aspekty cementowania adhezyjnego – dr n.med. Kamila Wróbel-Bednarz

11:30 – 12:30 – Minimalnie inwazyjne uzupełnienia ceramiczne w praktyce klinicznej - dr n. med. Krzysztof Gnonkiewicz

12:30 – 13:00 – pytania i odpowiedzi

13:00 – 14:30 – obiad dla wszystkich kursantów

14:30 – 16:30 – MIMI I do V (bezpłatowa) oraz implantacja natychmiastowa z zastosowaniem urządzenia Smart Grinder ( wytwarzanie autogennego materiału z wyekstrahowanych zębów pacjenta ) - Priv.Doz.dr n.med. dent Armin Nedjat, tłumaczenie – ZTM Norbet Bomba

16:30 – 17:30 – Zależność stanu uzębienia i zalecanych metod terapeutycznych od wartości PESE ludności – dr n. med. Marcin Aluchna

17:30 – 18:00 – pytania i odpowiedzi

Niedziela, 24 września 2017

9:30 – 10:30 – Zachowawcze podejście w leczeniu endodontycznym. Zastosowanie materiałów biozgodnych i bioaktywnych jako kierunek wyznaczający najnowsze trendy – lek.dent. Piotr Wujec

10:30 – 11:30 – Recesje dziąseł – etiologia i współczesne doniesienia - prof. hab.n.med. Marzena Dominiak

11:30 – 12:30 –Informatyzacja i cyfryzacja w służbie zdrowia – Mirosław Przastek

12:30 – 14:00 - Implanty jednofazowe – etiologia i współczesne doniesienia – równoległa rzeczywistość – lek. dent.Grzegor Kruszczyński, lek.dent. Michał Zając

14:00 – 14:30 – pytania i odpowiedzi

15:00 - posiedzenie samorządowe

Warsztaty, 23 września 2017

12:00 - 13:30 -Praktyczne aspekty cementowania adhezyjnego – dr n.med. Kamila Wróbel-Bednarz - I tura

14:00 –15:30 -Praktyczne aspekty cementowania adhezyjnego – dr n.med. Kamila Wróbel-Bednarz - II tura

17:00 – 18:30 Praktyczne warsztaty z użyciem jedno- i dwuczęściowych implantów Champions ® Evolutions – dr med. dent. Armin Nedjat

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.