Reklama

''W posterunku jest bomba''. Niepokojący telefon i pirotechnik w komendzie policji

Opublikowano: 2 lutego 2021 13:28
Autor: Emste | Zdjęcie: KPP Radomsko

''W posterunku jest bomba''. Niepokojący telefon i pirotechnik w komendzie policji - Zdjęcie główne

foto KPP Radomsko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Policjanci kryminalni z radomszczańskiej komendy zatrzymali 42-latka, sprawcę fałszywego alarmu bombowego. Mężczyzna trafił już do aresztu, za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Reklama

W niedzielny poranek, 31 stycznia dyżurny radomszczańskiej komendy otrzymał niepokojący telefon. Po podniesieniu słuchawki usłyszał słowa "w posterunku jest bomba", rozmówca ponownie powtórzył to zdanie, po czym się rozłączył.

Na miejsce natychmiast wezwano policyjnego pirotechnika, który dokładnie sprawdził cały budynek oraz teren przyległy do komendy. Na szczęście okazało się, że alarm był fałszywy. Policjanci kryminalni rozpoczęli więc pracę, mającą ustalić sprawcę całego zamieszania.

- Wysiłki funkcjonariuszy pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie po pięciu godzinach sprawcy tego zgłoszenia. 42-letni radomszczanin nie był zaskoczony wizytą policjantów. Podczas rozmowy z mundurowymi nie potrafił powiedzieć dlaczego tak postąpił – informuje KPP Radomsko.

Mężczyzma trafił do policyjnej celi i usłyszał zarzuty z art. 224a kodeksu karnego, który stanowi:

- Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8

Osoba, który wywoła fałszywy alarm musi też liczyć się z obowiązkiem pokrycia kosztów przeprowadzonej akcji. Mężczyzna, decyzją prokuratora został objęty tymczasowym aresztem.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 miesiące temu | ocena +0 / -0

    nagroda darwina

    nie mówcie mi tylko że dzwonił z zarejestrowane telefonu komórkowego na własne imię i nazwisko

  • 4 miesiące temu | ocena +3 / -2

    coviteror

    o kuzwaaa GDZIE MASECZKA? molicjaaa! milicjaaaa! gdzie jest milicjaa? aa nie milicja jest na miejscu SANEPIIDDDDDDD SNEPIDDDDD gdzie jesr sanepid? mandat 1000zl i kara administracyjna 30 000zl NATYCHMIAST!