Reklama

Reklama

Proboszcz z naszego województwa obchodzi zakazy. Nekropolia na Wszystkich Świętych pozostanie otwarta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Proboszcz z naszego województwa obchodzi zakazy. Nekropolia na Wszystkich Świętych pozostanie otwarta - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region W piątkowe popołudnie konferencja premiera Mateusza Morawieckiego wywróciła weekendowe plany Polaków do góry nogami. Szef rządu ogłosił, że w tym roku zamyka cmentarze, tym samym świąt, jakie znamy nie będzie. Kreatywność jednak jest domeną naszych rodaków, co udowodnił proboszcz w jednej z parafii w Ksawerowie, który w ekspresowym tempie zamienił cmentarz w „park cmentarny”, obchodząc tym samym rozporządzenie.

Reklama

Po decyzji premiera z dn. 30. października, ludzie szturmem ruszyli na cmentarze, aby zdążyć zapalić symboliczną świeczkę przed zamknięciem bram nekropolii. Nie inaczej było w Bełchatowie ( artykuł na ten temat: Tłumy bełchatowian ruszyły na cmentarz. ).

Jak się jednak okazuje, w jednej z miejscowości w województwie łódzkim, proboszcz wykazał się nie lada kreatywnością i zmienił cmentarz w „park cmentarny”, który już nowym rządowym obostrzeniom nie podlega. Mało tego parki są miejscem, gdzie nie jest nawet wymagane noszenie maseczki.

- Witam dla wszystkich zainteresowanych. Proboszcz Parafi w Ksawerowie utworzył komisję która Dekretem przemianowała Cmentarz w Ksawerowie na Park Cmentarny. Więc "Park " będzie otwarty - post z takim tekstem obiegł lokalną społeczność internetową Ksawerowa.

Czy mieszkańcy korzystają z kreatwynego rozwiązania lokalnego duchownego?

- Dziś tłumów na cmentarzu w Ksawerowie na razie nie ma. Ale rzeczywiście furtka jest otwarta. Zamiast kłódki, na bramie widnieje kartka z napisem „Park cmentarny”. Mieszkańcy korzystają z przyzwolenia i wchodzą na teren, palą znicze, stawiają kwiaty i modlą się w ciszy – informuje zyciepabianic.pl

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE