reklama

Zamaskowani wejdą nocą do bełchatowskiego muzeum

Opublikowano:
Autor:

Zamaskowani wejdą nocą do bełchatowskiego muzeum - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i edukacjaDziś noc "Noc Muzeów". Odwiedzający – obowiązkowo w maseczkach – będą mieli okazje podziwiać ekspozycje, prezentacje multimedialne i wiele więcej. Ci, którzy nie będą mogli pojawić się w muzeum, dostaną szanse na wirtualny spacer po Gigantach Mocy.

Tegoroczna "Noc Muzeów" z pewnością będzie się różnić od poprzednich edycji. Ma to związek z panującą dalej epidemią koronawirusa. Muzeum Regionalne w Bełchatowie zapewnia, że obowiązywać będą specjalne środki ostrożności.

Drzwi do dworu Olszewskich otwarte zostaną dla zwiedzających już w najbliższą sobotę o godz. 18.00. Na dobry początek „Zamaskowanej Nocy Muzeów” zapraszamy na spotkanie z artystką Małgorzatą Podracką, autorką prac składających się na wystawę „Retrospektywa – Teraźniejszość”. W programie są również projekcja filmów z serii „Muzeum Utracone” oraz prezentacja multimedialna „Historia Bełchatowa”. Przez trzy godziny, od 18.00 do 21.00, będzie można również zwiedzać ekspozycje stałe, w tym te przedstawiające dzieje miasta i wnętrza dworskie z przełomu XIX i XX wieku – informują urzędnicy.

Organizatorzy informują też, że w celu zapewnienia maksimum bezpieczeństwa gościom, niezbędne będzie przestrzeganie ścisłych zasad. Po pierwsze, ograniczona zostanie ilość odwiedzających placówkę – na pierwszym piętrze będzie mogło przebywać do 23 osób, na parterze 20. Poruszanie się po muzeum będzie odbywało się wzdłuż wyznaczonych traktów oraz przy zachowaniu odpowiedniego dystansu. Organizatorzy zaznaczają też, że uczestniczy mają mieć ze sobą rękawiczki i maseczki ochronne.

- Ciekawą propozycję dla mieszkańców mają także bełchatowskie Giganty Mocy. Ponieważ Miejskie Centrum Kultury nadal jest zamknięte dla odwiedzających, to tegoroczna Noc Muzeów przenosi się do świata wirtualnego. Eskapada online po Ekspozycji potrwa od godz. 22.00 do 24.00. W tym czasie będzie można zajrzeć wszędzie tam, gdzie kryją się najróżniejsze tajemnice, posłuchać mamuta Stefana, zwiedzić kopalnię i elektrownię, a z interaktywnych tablic ThinkLink dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, m.in. na temat górniczych tradycji – informuje Urząd Miasta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE