Reklama

Reklama

Zakończyła się budowa obiektów sportowych przy „Bronku” [FOTO]

Opublikowano: 24 września 2019 13:23
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja Zakończyła się realizowana od ubiegłego roku inwestycja, która kosztowała 2,5 miliona złotych. Od teraz uczniowie mogą korzystać z nowo wybudowanych boisk i obiektów sportowych.

Reklama

Boiska i obiekty sportowe przy „Bronku” są już oddane do użytku uczniów. Remont placu sportowego trwał od ubiegłego roku i zakładał rozbiórkę wcześniejszych, zniszczonych obiektów, budowę nowych oraz zakup wyposażenia do nowo powstałych boisk m.in. do piłki nożnej, piłki ręcznej, piłki siatkowej, tenisa ziemnego, skoczni w dal i rzutni do pchnięcia kulą.

W ramach inwestycji przebudowano istniejącą już bieżnie okólną, bieżnie prostą, a także zamontowano urządzenia lekkoatletyczne.

- Nawierzchnia boisk i bieżni wykonana jest z materiałów na bazie żywic poliuretanowych, które są elastyczne, mają dobre tłumienie i trudno się ścierają. Cechą charakterystyczną tego rozwiązania jest brak zbierania się wody na jej powierzchni, gdyż jest ona odprowadzana w grunt. Na wiosnę przyszłego roku wykonawca przeprowadzi przegląd terenów zielonych. Jeśli będą ubytki, musi je uzupełnić. Przez najbliższe dwa lata firma będzie przeprowadzać zabiegi konserwujące nawierzchnię boisk – informują urzędnicy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  lka

  tyle pieniedzy na kujonow nowobogackich a niema dla najbiedniejszych ja mam 3 dzieci ...!

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

   Ojciec Wirgiliusz

   I co w związku z tym? Chwalisz się, czy żalisz?

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  ironia

  Fakt, że ten teren od dawna się prosił o remont, ale dlaczego jak zwykle inwestycje na otwartym powietrzu są oddawane do użytku na jesień? Biedni licealiści będą musieli teraz do samych śniegów popitalać po tych bieżniach, żeby ktoś mógł pokazać jakie super potrzebne cuda zrobili.

 • 2 lata temu | ocena +3 / -3

  Ann

  Jestem zawiedziona! Nie było księdza!

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

   Bann

   Nowa bieżnia. Nie można jej moczyć zbyt mocno.