"Polska nauka w dwudziestoleciu międzywojennym" - wystawa w bełchatowskim muzeum

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja Muzeum Regionalne w Bełchatowie do piątku 30 sierpnia gości wystawę „Polska nauka w dwudziestoleciu międzywojennym”.

Ekspozycja jest prezentacją wybranych sylwetek wybitnych naukowców i ich dokonań. Powstała w ramach akcji upamiętnienia stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości. Organizatorem jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

- Tworząc tą wystawę kierowaliśmy się tym, aby zaprezentować osoby których odkrycia w największym stopniu zmieniły nasze życia. Mamy na przykład Józefa Kosackiego, który wynalazł wykrywacz min i ocalił miliony ludzkich istnień – informuje Krzysztof Cieciura podczas konferencji prasowej.

- Jeśli chodzi o nauki humanistyczne, mamy tutaj piękny diagram profesora Kostrzewskiego. To twórca poznańskiej szkoły archeologicznej. Polska Szkoła Archeologiczna jest jedną z najlepszych na świecie. Od nas uczą się Amerykanie, od nas uczą się Japończycy, jak robić dobrą archeologię - dodaje dyrektor muzeum Marek Tokarek.

Wystawę można oglądać tylko do najbliższego piątku. Później ekspozycja rusza do kolejnego miasta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE