reklama

Policyjne i kosmiczne atrakcje wieczorową porą, czyli Noc Muzeów w bełchatowskich placówkach kultury [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Policyjne i kosmiczne atrakcje  wieczorową porą, czyli Noc Muzeów  w bełchatowskich placówkach kultury [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i edukacjaW sobotę, 18 maja, wystartowała w całej Polsce Noc Muzeów, w tę inicjatywę od kilku już lat włączają się także bełchatowskie placówki - Muzeum Regionalne i ekspozycja Giganty Mocy.

Z racji przypadającej w tym roku 100. rocznicy powstania Policji Państwowej Muzeum Regionalne przygotowało wystawę i atrakcje poświęcone właśnie tej formacji. Na prezentacji nie tylko zaprezentowano wiele cennych eksponatów związanych z policją oraz plansz z opracowaniem historycznym okraszonych ciekawymi zdjęciami archiwalnymi, ale również zorganizowano pokazy. Bełchatowianie mogli przekonać się jak wyszkolone są policyjne psy i porozmawiać z ich opiekunami. Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej Komisariat w Radomiu przeniosła z kolei widzów w czasy II wojny światowej, a to za sprawą pokazu obrony przeciwlotniczej. Ochotnicy mogli poczuć się jak strzelcy i nacisnąć spust erkaemu.

Dla wszystkich zainteresowanych historią Policji Państwowej Cezary Bukowiec, historyk regionalista oraz zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie mł. insp. Tomasz Jędrzejczyk wygłosili wykład „Policja - wczoraj i dziś”. Ciekawym uzupełnieniem wystąpień była prezentacja fotografii pokazujących bełchatowską policję.

Sporym zainteresowaniem zwiedzających cieszył się tzw. fotostand z wyciętym otworem na głowę i zapozować do pamiątkowych zdjęć z milicjantką czy zomowcem.

Na koniec wydarzenia muzycznych wrażeń dostarczyło trio w składzie: Anna Serafińska, Anna Zimna i Martyna Jaworska-Chodak, które zaprezentowało polskie i światowe przeboje.

Z kolei Ci, którzy w sobotni wieczór zdecydowali się na wizytę w Gigantach Mocy, mogli przeżyć kosmiczną przygodę pod nazwą Space Fun Academy, a nawet przenieść się do gwiazd. Tego dnia rozstawiono na scenie mobilne planetarium, w którym odbyły się dwa seanse „Od Ziemi do gwiazd”.

Na odkrywców galaktyk czekała Misja Gigantex 1. Jej celem było odnalezienie śladów cywilizacji Gigusiów Brunatnych i odszukanie tej formy życia w naszej galaktyce. Aby dostać się na misję, uczestnicy musieli przejść preselekcję polegającą na zwiedzaniu ekspozycji MCK PGE Giganty Mocy i sprawdzaniu swojej wiedzy o kosmosie. Po rozwiązaniu zadań i testów logicznych stawali się członkami załogi promu kosmicznego. W czasie Nocy Muzeów wyłoniono również zwycięzcę na najlepszy samodzielnie wykonany kostium astronauty.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE