Reklama

Reklama

Niezwykły koncert w Bełchatowie. ''Śląsk'' zaśpiewa w rocznicę Bitwy Warszawskiej

Opublikowano: 9 sierpnia 2020 10:49
Autor:

Niezwykły koncert w Bełchatowie. ''Śląsk'' zaśpiewa w rocznicę Bitwy Warszawskiej - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” wystąpi w Bełchatowie już 15 sierpnia. Artyści swoim koncertem uświetnią tegoroczne obchody Cudu nad Wisłą oraz Święta Wojska Polskiego. Artyści zaprezentują się w ogrodach parafialnych przy ulicy Kościuszki. Początek o godz. 20.

Reklama

Okazałą oprawę muzyczną będą miały tegoroczne obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej. Bełchatowianie będą mogli obejrzeć i posłuchać występu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. W tym roku mija dokładnie 100 lat od wydarzeń, które często określane są Cudem nad Wisłą. Z tej okazji już 15 sierpnia w Bełchatowie odbędą się obchody, podczas których mieszkańcy i samorządowcy oddadzą hołd i część bohaterom wojny polsko-bolszewickiej.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.10 pod pomnikiem Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej przy parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Bełchatowie, gdzie delegacje samorządowców i mieszkańców złożą kwiaty. Później wszyscy przejdą centrum miasta, zatrzymując się po drodze przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego na placu Wolności, gdzie także złożone zostaną kwiaty.

- Kolejnym punktem uroczystości będzie wizyta na błoniach przy Muzeum Regionalnym, gdzie znajduje się grób Nelly i Stefana Hellwigów, bełchatowskich dziedziców oraz tragicznych bohaterów wojny z bolszewikami. Kwadrans przed południem na placu przy kościele farnym odbędzie się m.in. apel poległych, salwa honorowa, a po przemówieniach delegacje złożą kwiaty pod Pomnikiem Pamięci Bełchatowian – informuje bełchatowski magistrat.

W samo południe w ogrodach parafialnych odprawiona zostanie uroczysta polowa msza św. w intencji Ojczyzny.

Tegoroczne obchody zakończą się mocnym akcentem. Na scenie w ogrodach parafii wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

- Formacja, którą obecnie tworzy ponad 100 artystów (chór, balet i orkiestra), od 1953 roku jest jedną z najlepiej rozpoznawanych polskich marek artystycznych. Od samego początku swojego istnienia zyskuje uznanie innych narodów, jest także wspaniałym spoiwem kraju z Polonią rozsianą po wszystkich zakątkach świata – tak zapowiadany jest występ tego słynnego zespołu.

W programie koncertu znajdą się pieśni patriotyczne. Usłyszymy m.in. "My Pierwsza Brygada", "Jak długo w sercach naszych" czy "Idą powstańcy", a także pieśni i piosenki popularne: "Karolinka", "Gdybym to ja miała" czy "Karlik". Koncert pt. „Pieśń o Ojczyźnie” rozpocznie się o godz. 20:00. Wstęp jest bezpłatny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    lob

    Zarażajcie się na zdrowie,