reklama
reklama

Muzeum wybrało... najbrzydsze prace. Symboliczne pożegnanie zimy już za nami

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja Muzeum Regionalne w Bełchatowie ogłosiło wyniki "Konkursu na najbrzydszą marzannę". W rywalizacji udział brało w sumie 17 kukieł, które ocenianie były w trzech kategoriach. Swoją marzannę przygotowali również pracownicy muzeum – dziś została spalona i utopiona, żeby pożegnać tegoroczną zimę.
reklama

Zwyczaj topienia marzanny jest mocno zakorzeniony w polskiej kulturze – ten "rytuał" kultywują dziś głównie najmłodsi, i to właśnie do nich skierowany był przygotowany przez muzeum konkurs. Udział wzięły w nim dzieci uczęszczające do przedszkoli oraz młodszych klas szkół podstawowych. A zadaniem było właśnie przygotowanie najbrzydszej marzanny. Zdaniem organizatorów, z tego zadania wywiązali się świetnie. Spośród 17 prac, jurorzy wybrali te, które ich zdaniem zasłużyły na nagrodę.

W kategorii przedszkolaków starszych wygrała grupa „Muchomorków” z PS nr 2. W kategorii dzieci młodszych przyznano trzy nagrody – pierwsza powędrowała do „Smerfoludków” z PS nr 3, druga do „Piratów” z PS nr 3, trzecią zaś przyznano „Kotkom Psotkom” z Niepublicznego Przedszkola „Akademia Uśmiechu”. Jeśli chodzi o klasy 1-3 szkół podstawowych, jury zdecydowało wyróżnić cztery klasy: II c z SP nr 3, II c z SP nr 12, II a z Niepublicznej Szkoły nr 1 oraz III b z SP nr 5.

Z racji panującej sytuacji epidemicznej, symbolicznego przepędzenia zimy, a zatem spalenia i topienia marzanny, dokonali pracownicy bełchatowskiego muzeum.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama