Reklama

Reklama

Jubileusz szkoły podstawowej w Zelowie. Tak świętowali 55-lecie placówki [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja Szkoła podstawowa w Zelowie obchodzi 55-lecie powstania. Z tej okazji w murach placówki odbyła się wyjątkowa uroczystość. W jej przygotowanie wkład mieli uczniowie. Zobacz jak wyglądało świętowanie.

Reklama

Szkoła Podstawowa nr 4 w Zelowie w tym roku obchodzi 55-lecie powstania. Z tej okazji w sali gimnastycznej placówki odbyły się obchody jubileuszu. W czasie uroczystości zebranym przedstawiony został program artystyczny przygotowany przez uczniów podstawówki. Swoimi wspomnieniami podzieliły się również osoby, które na przestrzeni lat były związane z placówką. Nie mogło oczywiście zabraknąć gratulacji oraz życzeń dla całej społeczności szkolnej.

Fotorelacja z tego wydarzenia znajduje się w galerii artykułu.

Warto również wspomnieć o historii zelowskiej „czwórki”. Placówka powstała w 1967 roku, jej budowa była odpowiedzią władz na rosnącą liczbę dzieci i kłopoty lokalowe z jakimi borykała się w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych polska oświata. Pierwsze starania dotyczące budowy szkoły podjęto w 1957 roku, jednak m.in. przez brak środków na budowę, budynek przy ulicy Żeromskiego i Płockiej stanął dopiero dziesięć lat później.

Dokładnie 4 września 1967 roku naukę w nowej szkole rozpoczęło 598 uczniów uczęszczających do 16 oddziałów. Klasy liczyły średnio po 37 uczniów. Placówkę nazwano na cześć rewolucji październikowej. Tym samym 7 listopada 1967 roku odbyła się uroczystość nadania nazwy, a przy wejściu do szkoły od ulicy Żeromskiego zawisła marmurowa tablica z napisem: „Szkoła Podstawowa nr 4 im. Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej w Zelowie”.

Obecnego patrona oraz nazwę szkoła otrzymała pod koniec lat 90. Wtedy rada pedagogiczna, przy dziewięciu głosach przeciwnych i trzech wstrzymujących się, podjęła uchwałę o nazwaniu szkoły imieniem Henryka Sienkiewicza. Rada miejska zatwierdziła tę decyzję uchwałą i 21 lutego 1998 roku odbyła się oficjalna uroczystość nadania imienia.

Przez wszystkie lata swojego działania placówka rozwijała się, zdobywała liczne wyróżnienia i nagrody. Organizowała również wiele wydarzeń, które na stałe wpisały się w kalendarz roku szkolnego.

 

Artykuł pochodzi z portalu ddzelow.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy