Reklama

Reklama

Młodzi bełchatowianie złapali za długopisy. Ruszyły egzaminy ósmoklasisty [FOTO]

Opublikowano: wt, 25 maj 2021 10:41
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja Dokładnie o godzinie 09:00 uczniowie ósmych klas bełchatowskich podstawówek rozpoczęli egzaminacyjny maraton. Dziś młodzież zmierzy się z językiem polskim – w kolejnych dniach czeka ich matematyka i język obcy.

Reklama

W Bełchatowie, do egzaminu ósmoklasisty przystąpiło w sumie 518 uczniów, którzy dziś udowadniali swoją wiedzę z zakresu języka polskiego. Młodzież, pytana o samopoczucie i nastawienie przed testem nie ukrywała stresu – mimo tego, że w większości uczniowie czuli się dobrze przygotowani.

- Jestem trochę zestresowana, minimalnie, ale jednak. Bardzo zależy mi, żeby dobrze napisać, a boję się, że przez stres wszystko zapomnę – mówiła tuż przed wejściem na salę Maja z klasy 8 b w SP nr 4.

Ten rok szkolny z pewnością nie był dla uczniów najłatwiejszy. Pandemia koronawirusa cały czas nie daje o sobie zapomnieć, a nauka zdalna wydaje się być mniej efektywna, niż lekcje w klasie. Dodatkowego stresu egzaminowanym przysporzył z pewnością reżim sanitarny, który panował podczas testu. Izabela Anioł, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 zaznacza jednak, że jest pewna, iż uczniowie sobie poradzą.

- Zarówno mnie, jak i wszystkich nauczycieli, cieszy, że uczniowie podeszli do egzaminu i przygotowań bardzo poważnie. Widać było, że zależy im na osiągnięciu jak najlepszych wyników. Ostatnie dni, kiedy mieliśmy nauczanie hybrydowe, przychodzili do szkoły, by jeszcze raz omówić i powtórzenia niektóre zagadnienia. Jestem pewna, że sobie poradzą – mówi Izabela Anioł.

W całym kraju do egzaminu ósmoklasisty przystąpiło ponad 360 tys. uczniów z ponad 12,7 tys. szkół. Ich wyniki z pewnością będą szeroko omawiane. Będą one bowiem sprawdzianem, nie tylko dla przyszłych absolwentów, ale i dla całego "pandemicznego systemu edukacji" opartego o nauczanie zdalne.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.