Reklama

Reklama

Pandemiczne ferie już wystartowały. Szkoły zaoferowały uczniom rozrywkę [FOTO]

Opublikowano: pon, 4 sty 2021 12:09
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja Bełchatowskie szkoły podstawowe zorganizują w trakcie ferii półkolonie dla uczniów klas I-VI – takiej formy spędzania czasu skorzysta około setki dzieci.

Reklama

W tym roku, rząd zdecydował, że ze względu na pandemię ferie w całej Polsce zostaną zrganizowane w tym samym terminie – od 4 do 17 stycznia. Z racji, że wciąż obowiązuje nas reżim sanitarny, w tym okresie niemożliwe będzie zorganizowanie wyjazdów grupowych czy indywidualnych. Dlatego też, bełchatowskie szkoły zorganizowały dla najmłodszych uczniów półkolonie.

- To przede wszystkim ukłon w stronę rodziców najmłodszych uczniów, którzy z powodu obostrzeń nie mogą zapewnić swoim pociechom atrakcji w czasie ferii. Zajęcia organizowane dla dzieci w szkołach to możliwość przebywania z grupą rówieśniczą i ciekawie spędzony czas, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent miasta.

Dyrektorzy placówek informują, że zebrali od rodziców informacje czy są zainteresowani wysłaniem swoich pociech na zajęcia organizowane przez szkoły. Na tej podstawie zdecydowano na stworzenie 7 grup z klas I-VI.

- W pierwszym tygodniu, od 4 do 8 stycznia, zajęcia prowadzone będą w Szkole Podstawowej nr 5, Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 9 oraz w „dwunastce”. W drugim terminie, od 11 do 15 stycznia, w SP nr 4 – informuje magistrat.

A jaką rozrywkę zaoferują szkoły uczniom, którzy wybiorą się na półkolonie? W planach są wspólne gry i zabawy, ruch na świeżym powietrzu, zajęcia taneczne, muzyczne czy plastyczne.

- Wszystko w reżimie sanitarnym, stacjonarnie, bez organizowanych wyjazdów. Zajęcia prowadzone będą od 9.00 do 13.00. Z tej formy wypoczynku uczniowie korzystają bezpłatnie. Ponoszą jedynie koszty wyżywienia – zaznaczają urzędnicy.

Urząd Miasta Bełchatowa poinformował też, że zgodę na organizację półkolonii w trakcie ferii wydało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zajęcia mogą być prowadzone w szkolnych świetlicach oraz przystosowanych do tego pomieszeniach, w grupach nie przekraczających 12 osób.

Najmłodsi bełchatowianie już dziś spotkali się w salach i świetlicach, by wspólnić spędzić te, najdziwniejsze ferie zimowe na nauce i dobrej zabawie - zobaczcie, jak bawią się nasi milusińscy w galerii pod tym artykułem. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 10 miesięcy temu | ocena +4 / -0

    Edi

    Do szkoły nie wolno chodzić bo wirus, ale w ferie można przyjść bo co ? Ma wolne ?