Rejestracja i logowanie

Piotr Niźnik podwójnym mistrzem Polski!

Sport 29-07-2019 Autor: magjas Foto: archiwum prywatne
6

Bełchatowianin, Piotr Niźnik podwójnym mistrzem Polski juniorów młodszych we wspinaczce sportowej w dwóch konkurencjach! Na tym jednak nie koniec krążków, które zasiliły konto zawodnika Bełchatowskiego Klubu Wysokogórskiego, Piotrek wywalczył również srebro w trójboju olimpijskim.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży we wspinaczce sportowej odbyła się w Tarnowie. Zmagania młodych zawodników przeprowadzono na ściankach wspinaczkowych tamtejszej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Zawody, na których doskonale zaprezentował się bełchatowianin Piotr Niźnik były jednocześnie Mistrzostwami Polski w konkurencjach: wspinaczki na czas, prowadzenie, bouldering i trójbój olimpijski. Olimpiada młodzieży to pierwsze tego typu zawody w historii wspinaczki sportowej, która od tego roku włączona została do Systemu Sportu Młodzieżowego

Piotr Niźnik z Bełchatowskiego Klubu Wysokogórskiego zaczął mistrzostwa pechowo. Nie dokończył jednego biegu na czas, odpadł od ściany, co zaskutkowało automatycznym przesunięciem na ostatnie miejsce w konkurencji. Gorycz porażki nie pozwoliła jednak na niepowodzenia w dwóch kolejnych konkurencjach. Młody bełchatowianin trenowany przez swojego ojca, Piotra Niźnika seniora okazał się być bezkonkurencyjny w: boulderingu i konkurencji prowadzenia – w obu przypadkach z trudnościami ścian poradził sobie koncertowo zdobywając dwa złota.

Trzeci, srebrny krążek, Niźnik wywalczył w trójboju olimpijskim. Trójbój wspinaczkowy jest już nie tylko dyscypliną olimpijską, ale przede wszystkim niezwykle wymagającą dla zawodników. Złożony z trzech konkurencji: prowadzenia, boulderingu i czasówek jest ogromnym egzaminem wszechstronności i wytrzymałości. Jak widać te przymioty jak najbardziej charakteryzują „srebrnego Piotrka”.

Piotr Niźnik był jedynym reprezentantem woj. łódzkiego w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we wspinaczce sportowej. Warto podkreślić, że osiągnięcia z Tarnowa dały zawodnikowi drugie kółko olimpijskie, czyli odznakę przyznawaną przez Polski Komitet Olimpijski za szczególne osiągnięcia w sporcie młodzieżowym. Z kolei już w najbliższą środę Piotr wyjeżdża do Austrii, by w weekend zmierzyć się w Mistrzostwach Europy. Trzymamy kciuki życząc powodzenia!

komentarze (6)
Dodaj komentarz

Brawo 20 lat temu robilem to samo niestety nic to wtedy nie znaczylo

Brawo Piotrek

Gratulacje!!!

Moje gratulacje. Brawo dla chłopaka który wybrał sport zamiast dobrodziejstw smart...ujów. Powodzenia w kolejnych zawodach.

Ja tam wole alve pvp bc albo chociaz hexena

Super komentarz - sama prawda.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także