Rejestracja i logowanie

Zakaz wstępu do lasu? Zapytaliśmy bełchatowskie nadleśnictwo o decyzję w tej sprawie

Wydarzenia 23-03-2020 Autor: Greg Foto: Archiwum prywatne
21
Zakaz wstępu do lasu? Zapytaliśmy bełchatowskie nadleśnictwo o decyzję w tej sprawie

Kolejne nadleśnictwa w kraju, z obawy przed koronawirusem, zamykają wstęp do kompleksów leśnych. Powód? Coraz więcej osób wybiera się tam na spacery.  Dotyczy to głównie popularnych traktów turystycznych.  Najwięcej zakazów wejścia do lasów wydano m.in. w Małopolsce, części województwa podkarpackiego, a także na Podlasiu. Czy na taki krok zdecyduje się również bełchatowskie nadleśnictwo?

Dotychczas zakaz wstępu do lasu wprowadziły łącznie 23 nadleśnictwa spośród 430 w całym kraju.  W związku z tłumami spacerujących po leśnych traktach zamknięto wiele nadleśnictw w Małopolsce m.in. w Puszczy Niepołomickiej czy Piwnicznej. Kolejne zakazy wprowadzane są również w innych regionach kraju m.in. w województwie podkarpackim czy na Podlasiu. Z każdym kolejnym dniem przybywa nadleśnictw, które stosują takie ograniczenia w związku z koronawirusem. 

Jak natomiast wygląda sytuacja w bełchatowskich lasach? Nadleśnictwo Bełchatów, póki co, nie zamierza wprowadzać zakazu wstępu do lasu.

- Raczej nie obserwujemy dużego ruchu spacerujących w lasach, tak więc nie ma podstaw do podjęcia decyzji o zakazie – mówi Jarosław Zając, szef bełchatowskiego nadleśnictwa. - Warto jednak podkreślić, że jeśli ktoś już decyduje się na spacer, to dobrze, aby robił to w pojedynkę albo w niewielkiej grupie. Liczymy na rozsądek społeczeństwa – dodaje.

Lasy państwowe również apelują, aby jeśli już ktoś decyduje się na spacer na świeżym powietrzu po okolicznych lasach, to ważne aby zrobił to w taki sposób, aby nie stwarzał zagrożenia dla innych.

- Przede wszystkim siedźcie w domach, a jeśli już wybieracie się na spacer do lasu, zaplanujcie go tak, by nie potęgować zagrożenia dla siebie i innych. Lasów mamy mnóstwo, wszędzie w nich spacer jest tak samo zdrowy i przyjemny. Dlatego nie wybierajcie najpopularniejszych, „gorących turystycznie” atrakcji, lecz odkrywajcie w okolicy nowe leśne zakątki, mniej uczęszczane, gdzie łatwiej zachować maksymalne możliwe odosobnienie – informują Lasy Państwowe.

 

komentarze (21)
Dodaj komentarz

Właśnie się wybieram rowerkiem do lasu, bo głupota rządzących może pozakładać drzwi do lasu.

Las jest odskocznią od tej "Histerii Narodowej " jak będzie zakaz to się rodzina w domu udusi, albo się pozabijają i taki będzie finał głupich decyzji.

Czy nasze społeczeństwo, a Ty nim jesteś nie może zrozumieć, co znaczy ograniczenie kontaktów, bo tylko w ten sposób możemy zminimalizować rozprzestrzenianie wirusa. Więc po co te wszystkie głupie mądrości. Nie myślisz o sobie, pomyśl o najbliższych.

Na ogródek RODOS można?

Nosz kur.. Przez debili co sobie robią w lesie schadzki pozamykają nas w domach teraz.

dajcie spokuj zwierzentom w lesnym nie dla zamykania i cyrkuw !!!!!!!!!!!!!!!!

Jak tak dalej beda wracac nasi do kraju to na koniec tygodnia moze byc jak w hiszpanii albo co gorsze wloszech obym sie mylil

Ale Ty g... Jesteś. Nawet bez tych co wracają łapiesz, łapiecie wirusa! A co z tymi którzy byli na nartach we Włoszech, byli gdzieś na wakacjach...

W **** ich mamy, od dawna było wiadomo że wirus szaleje na południu Europy. Trzeba było w domu z **** siedzieć, a nie się szlajać i pogarszać sytuacje ktora w Polsce poki co nie jest taka zla

Na jakiej podstawie te lasy zamykata? art. 26 ust. 3 ustawy o lasach Nadleśniczy wprowadza okresowy zakaz wstępu do lasu stanowiącego własność Skarbu Państwa, w razie gdy: 1) wystąpiło zniszczenie albo znaczne uszkodzenie drzewostanów lub degradacja runa leśnego; 2) występuje duże zagrożenie pożarowe; 3) wykonywane są zabiegi gospodarcze związane z hodowlą, ochroną lasu lub pozyskaniem drewna.

A kogo pytata? Wyraźnie napisane, że nasze nadleśnictwo nie planuje wprowadzenia zakazu.

Słusznie prawita!

Ha ha ha boją się żeby człowiek zwierzątka nie zaraził.Dobrze że do Bełchatowa jeszcze głupota nie dotarła.

Ale ku*wa durna jestes babo, ludzie zapi3rdalaja do lasów w ilościach masowych. Wiec stwarzaja zagrożenie. Z ****mi rady sobie dac nie moga nawet teraz. Jak tak to zmęczeni, najlepiej posadziliby **** na kanapie, bo robota wykańcza, a teraz owiski w zadach. Żenujące.

Na kogo ja głupi głosowałem?????!!!! Zamykają nam dostęp do lasów!!!!! Premier zablokował kupno przez Polaków środków dezynfekujących i maseczek na Alibaba- to między innymi Aliekspres. Tymczasem nie mamy w Polsce maseczek , rękawiczek i środków dezynfekujących!!!!! Chcą nas upodlić!! To jest Państwo policyjne!!! Komuna wróciła!!!! Ludzie czas się zorganizować i na Warszawę! Codziennie wraca 3000 osób potencjalnie zakażonych z LotDoDomu!!! Wracają między innymi z Hiszpanii!!!! Ludzie idzie pomór!!! Chcą wykończyć jak najwięcej emerytów i rencistów, bo ten virus zabija w większości osoby schorowane z nadciśnieniem, chorobami serca, cukrzycą!!!!!Po drugie ludzie schorowani umierają bo nie ma rąk do pomocy żeby ratować życie ludzi schorowanych! Wszystko przykryte jest Koronawirusem! Róbcie sami maseczki!!!! Izolujcie się od Debili najbardziej!! Używajcie rękawiczek!!!!

Kolejna kretynka w tym zj3banym miescie.

czytanie ze zrozumieniem.....

Wjincy wykrzykników!!!

Totalna bzdura, idąc do pracy spotykam setki ludzi a do lasu nie mogę, żeby się dotlenić...

Dotlenisz się , jak ci płuca zeżre koronawirus.

Brawo za rozsądek.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także