Rejestracja i logowanie

Krzyże w centrum Bełchatowa. Syreny zawyją w całym mieście i przypomną o Powstaniu Warszawskim

Wydarzenia 31-07-2020 Autor: Greg Foto: Archiwum
21
Krzyże w centrum Bełchatowa. Syreny zawyją w całym mieście i przypomną o Powstaniu Warszawskim

Mieszkańcy Bełchatowa oraz samorządowcy już w najbliższą sobotę, 1 sierpnia, oddadzą hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego. W tym roku przypada już 76. rocznica wybuchu tego zrywu niepodległościowego. Z tej okazji złożone zostaną kwiaty, a w centrum miasta staną krzyże. Punktualnie o godz. 17 w całym mieście zawyją syreny.

Z okazji przypadającej 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego mieszkańcy Bełchatowa oraz samorządowcy spotkają się w najbliższą sobotę (1 sierpnia) przy pomniku Pamięci Bełchatowian w parafii pw. Narodzenia NMP przy ulicy Kościuszki. Punktualnie o godz. 17 czyli o pamiętnej „Godzinie W” w całym mieście zawyją syreny alarmowe, aby mieszkańcy mogli na chwilę się zatrzymać i oddać hołd walczącym w powstaniu.

W parafii przy ul. Kościuszki zaplanowano wspólne odśpiewanie hymnu, złożenie kwiatów oraz okolicznościowe przemówienia. W okolicy budynku urzędu miasta stanie kilkanaście krzyży z tabliczkami poległych powstańców. Przechodniom będą rozdawane kartki z kalendarza z datą 1 sierpnia 1944 roku.

komentarze (21)
Dodaj komentarz

Krzyż to narzędzie zbrodni do wykonywania wyroków przez Cesarstwo Rzymskie. Cesarzowi Rzymu Konstantynowi Wielkiemu który miał na sumieniu wiele tysięcy ofiar ukrzyżowanych przyśnił się krzyż, a jako nadzorujący po soborze Nicejskim nowo powstałego kościoła katolickiego(powszechnego) opartego na pogańskich wierzeniach przyjęto symbol krzyża, i tak to się wlecze do dzisiaj. Pamiętajmy i czcijmy ofiary tego krzyża a nie krzyż.

wiki nie boli Krzyż (etymologicznie z łac. crux) – znak, kształt lub przedmiot w postaci dwóch linii (lub wielu) przecinających się, na ogół pod kątem prostym ( ). Jest jednym z najstarszych symboli ludzkości znanym w większości starożytnych religii. Niemal w każdym zakątku ziemi odkryto przedmioty związane z tym znakiem. Zazwyczaj wiązano go z jakąś formą kultu sił przyrody (ogień, słońce, życie). Jest też używany jako element herbu.

Te teolog, ofiarami byli też zbrodniarze, to sobie ich czcij.

Miałem na myśli niewinne ofiary krzyża a nie przestępców n.p. Jehoszua HaMashiah (Jezusa Chrystusa)Pozdrawiam i Dziękuję za Oświecenie.

Miejsce krzyży jest na cmentarzach i w kościołach, a nie w środku miasta w XXI wieku

miejsce takich komuchow jAKTY dzierzynski jest na cmentarzu

Hołd zwykłym żołnierzom i poległych niewinnych cywili.ćwierć Milan.ludzi zginęło z ambicji paru ludzi,którzy kazali iść im na pewną smierc-i nikt ich nie ukarał!!!!!!!

Ci wszyscy patrioci do Niemca jeżdżą do pracy bo tu Polsce nie ma mowy o możliwości prowadzenia godnego życia z jednej pensji.

Te krzyże to znów będzie zasługa harcerzy i innego stowarzyszenia....

No właśnie rychu po co żyjesz no ja myślę że żyje po to żeby żyć jak najdłużej i być zdrowym ale skutecznie nas trolle niszczą. W dziejszych czasach jedyne co się liczy to handel i tylko handel reszta to fikcja literacka.

Czytając te komentarze myślę że prawdziwy patriotyzm dla tych ludzi to pojęcie obce. Naprawdę człowiek żyje nie tylko po to aby mieć pełny żołądek i ciepłą wodę.

Rychu no popatrz jakiś ty mądry, dzięki pisowi, kościółkowi i jeszcze wielu innym osobom i organizacjom, dla wielu obywateli Polski patriotyzm to abstrakcja równająca się miernocie, ja sam choć urodzony w pozapolskiej kulturze to z dziada pradziada jestem Polakiem, ale patriotyzm w wykonaniu Pis, kleru.... daj se człeku siana i nie obrażaj tych co z dziada pradziada mieszkają w Polsce ale nie są za tym waszym kościółkiem i pisem. Polska ( na szczęście to nie Pis i kościólek) jak pewnie wesz ( boś człek wykształcony) że prawdziwy Polacy i patrioci to także ewangelicy ( jak np ten cały wasz Anders i Piłsudski) oraz muzułmanie( polscy Tatarzy i ludzie niewierzący, ale patrioci z krwi i kości. i Tylko nie minusuj, bo tym udowodnisz , że szmata jesteś....

Dodatkowo trzeba dodać, że patriotyzm, to nie tylko miłość do Ojczyzny, ale też uczciwość i jakieś zasady. Politycy tak lubią obnosić się ze swoim patriotyzmem, ale wystarczy bliżej się przyjrzeć i wychodzi cały ten syf. Oni żadnych zasad nie mają. No może jedną: pełne koryto dla swoich. Nepotyzm i cwaniactwo jest u nich na porządku dziennym. Wystarczy popatrzeć kto zatrudniany jest w instytucjach państwowych i samorządowych oraz spółkach Sjarbu Państwa i samorządowych. Prześwietlić nazwiska i kompetencje. Gdyby nie trzeba było narażać się na odpowiedzialność można byłoby ujawnić wiele takich powiązań również w Bełchatowie.

Zapomniałeś o Adamie Małyszu, on też ewangelikemoji

czy Marżoleta, Lukas i Dariuszu, Dariuszu ( hator, hator) się pojawią czy ol...ją sprawę. czy będzie to patriotyczna ( tak jak być powinno) czy katabasowska ( jak ostatnio) uroczystość.

https://www.polishclub.org/2015/06/24/dr-jerzy-jaskowski-boj-warszawy-1944/ Kilka prawdziwych faktów z bitwy warszawskiej czyli powstania warszawskiego

Warszawiacy to zupełnie inni ludzie, inaczej myślą, inaczej widzą i rozumieją świat. W życiu by nie dokonywali takich wyborów jak Bełchatów. To ich święto i ich duma.

Co ma Bełchatów wspólnego z powstaniem warszawskim! Prawidłowa odpowiedz brzmi kompletnie nic.

Taki jak ty nigdy tego nie pojmie.

Bardzo hwalebne, chociaż ja bym chciał wiedzieć ile to będzie kosztowało mieszkańców. Nie wystarczy żebyśmy spontanicznie się zatrzymali na minutę i kierowcy włączyli klaksony? Tak jest hwala bohaterom.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także