Rejestracja i logowanie

Gronkowiec, salmonella, czy bakterie kałowe - woda przeźroczysta, nie znaczy czysta

Wydarzenia 07-06-2019 Autor: magjas
9
Gronkowiec, salmonella, czy bakterie kałowe - woda przeźroczysta, nie znaczy czysta

Fontanna to nie kąpielisko! Od lat z takim komunikatem wychodzą służby sanitarne i właściwie od lat ostrzeżenia są ignorowane, zwłaszcza przez najmłodszych, choć przyznajmy szczerze, że za ich zachowanie odpowiadają rodzice i opiekunowie. Kostiumy kąpielowe, klapki, ręczniki – taki widok na pl. Narutowicza nie jest niczym nadzwyczajnym. Zabawa trwa w najlepsze, bo wiadomo w upale każdy szuka ochłody, ale konsekwencje takiego użytkowania fontanny mogą być opłakane.

Choroby dermatologiczne i układu pokarmowego z zatruciami i biegunkami na czele, schorzenia dróg oddechowych, zapalenia spojówek, uszu, grzybice stóp, wysypki alergiczne na ciele – to tylko niektóre „atrakcje” jakie możemy zafundować po kąpieli w fontannie.

Bełchatowskie fontanny na pl. Narutowicza i Wolności, podobnie zresztą jak te w całym kraju, nie są zabezpieczone przed zanieczyszczeniami mikrobiologicznych. Nie są, bo w świetle prawa nie muszą... Fontanny są oczywiście czyszczone i utrzymywane na bieżąco przez spółkę Wod – Kan, ale nie jest do dezynfekcja jaką przeprowadza się w basenach. To, że woda w fontannach jest przezroczysta, nie oznacza, że jest czysta! Jest tak dlatego, że chociażby do tych obiektów łatwy dostęp mają zwierzęta – koty, psy, ptaki, które mogą tu zostawiać swoje odchody. Epidemiolodzy ostrzegają, że w zbiornikach wodnych, które mają obieg zamknięty, może znajdować się kilkadziesiąt różnych drobnoustrojów, m.in. bakterie gronkowca, salmonelli, pałeczki legionelli, bakterie kałowe np. E.coli, enterokoki.

 

komentarze (9)
Dodaj komentarz

Bełchatowskie "władze" zawsze szły na łatwiznę. Nie tworzyły miejsc pracy bo była kopalnia i elektrownia. Nie zbudowały basenu bo jest Wawrzkowizna. Spartoliły jeszcze kilka spraw, ale co z tego? Znowu "rządzą".

Był basen. Kopalnia chciala dać miastu. A miastem rządzili platformusy tj chrzanowski i noe chcieli bo po co. I rozebrał ramb. Jest atrakcyjna działka. Może ktoś chcial troszkę tortu ukroić??

To zbudujcie kurła basen! Wysocki przecież załatwił miejsce przed wyborami i nie był jedynym obiecującym.

To uczucie, kiedy zamiast deseru lodowego, serwujesz dziecku bakterie kałowe.

Fajna ta woda na Narutowicza... Taka nie za czysta

Co za głupek

Co wy wiecie bezdzietne lambadziary! Gdzie muj bombelek ma sie ochlodzic!?

Twoje dzieci są już dorosłe z tego co wiem emoji

Dzieci to zawsze dzieci :-D

dodaj komentarz
Czytaj także