Reklama

Reklama

Zwołano sztab kryzysowy w powiecie. Jakie decyzje zapadły?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zwołano sztab kryzysowy w powiecie. Jakie decyzje zapadły? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bełchatowianie od kilku dni jednoczą się w pomocy dla uchodźców z Ukrainy. W poniedziałek (28 lutego) spotkał się Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Poruszono wiele istotnych kwestii m.in. miejsc noclegowych dla uchodźców, pomocy medycznej czy akcji humanitarnej.

Reklama

Ustalony został schemat prowadzenia akcji humanitarnych. Gminy mają być odpowiedzialne za wyznaczenie punktów zbiórek. Następnie, posegregowane dary mają być przesyłane do magazynu powiatowego, który powstanie w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 przy ul. Czaplinieckiej. Stamtąd trafią do magazynu głównego w Łodzi.

Zdecydowano również, że zakwaterowanie dla przybywających do naszego regionu uchodźców, w pierwszej kolejności mają zapewnić gminy z własnych zasobów.

- Baza lokali prywatnych, jeśli będą takie deklaracje, stanowić może potencjał rezerwowy – informuje powiat bełchatowski.

Poszukiwane są osoby znające język ukraiński, które mogłyby pomoc w tłumaczeniu. Chętni mogą zgłaszać się do urzędów gmin lub zespołów zarządzania kryzysowego.

W bełchatowskim szpitalu obywatele Ukrainy, przebywający w naszym regionie będą mogli skorzystać z nieodpłatnej pomocy medycznej.

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP, zaoferowali swoje wsparcie w transporcie darów. Powiat poszukuje firm, które dysponują pojazdami mogącymi służyć do przewozu darów. Chętni mogą zgłaszać się do urzędów gmin.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy