Reklama

Związkowcy przekazali ''prezent'' dla pani prezes, wielu za taki podarunek mogłoby się obrazić...

Opublikowano:
Autor:

Związkowcy przekazali ''prezent'' dla pani prezes, wielu za taki podarunek mogłoby się obrazić... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pikietujący pod siedzibą PGE GiEK związkowcy z kopalni i elektrowni domagali się spotkania z prezes Wiolettą Czemiel-Grzybowską. Niestety szefowa koncernu nie zdecydowała się spotkać ze związkowcami. Delegacja związkowa podczas krótkiego spotkania z wiceprezesem zarządu przekazała dla nieobecnej prezes dość nietypowy prezent – paczkę pampersów. Co miał oznaczać taki podarunek?

Blisko 150 protestujących związkowców zebrało się pod siedzibą PGE GiEK przy ulicy Węglowej, aby dać wyraz swojemu niezadowoleniu z polityki energetycznej rządu i braku decyzji w sprawie budowy odkrywki Złoczew. Związkowcy krytykowali również plany PGE, dotyczące wydzielenia tzw. aktywów węglowych. Liderzy związkowi liczyli, że do protestujących wyjdzie prezes koncernu – Wioletta Czemiel-Grzybowska. Niestety nic takiego się nie stało.

Pod koniec pikiety do związkowców wyszedł wiceprezes zarządu PGE GiEK – Zbigniew Kasztelewicz. Podczas krótkiego spotkania przedstawiciele związków zawodowych przekazali petycję z postulatami, a także... paczkę pampersów dla nieobecnej szefowej koncernu. Co to miało oznaczać? Związkowcy, jak tłumaczyli, dali w ten symboliczny sposób do zrozumienia, że prezes PGE GiEK obawia się spotkania ze stroną związkową i unika rozmów ze strachu. Stąd… paczka pampersów.

- To jest jej obowiązek, aby wyjść do ludzi, powinno się rozmawiać z pracownikami, a co zrobiła pani prezes? Buńczuczność i arogancja wzięły górę. Zrejterowała zamiast podjąć rękawicę i rozmawiać z pracownikami. Chcemy poważnego partnera do rozmów. Nigdy tak nie było, aby szef tak poważnej firmy uciekał przed pracownikami. Reprezentowaliśmy przecież załogę - mówi Andrzej Kisiel, przewodniczący Rady OPZZ powiatu bełchatowskiego.

Związkowcy zapowiadają, że protesty będą kontynuowane zarówno w Bełchatowie, jak i w stolicy, aż ich żądania zostaną spełnione.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE