Reklama

Znany europoseł otwiera biuro w Bełchatowie. To były premier z bogatą polityczną przeszłością

Opublikowano:
Autor:

Znany europoseł otwiera biuro w Bełchatowie. To były premier z bogatą polityczną przeszłością - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W sobotę, 29 lutego, w Bełchatowie otwarte zostanie biuro europosła Marka Belki. Do dyspozycji mieszkańców będą współpracownicy polityka. Lokal mieści się na osiedlu Okrzei.

Marek Belka to postać z bardzo bogatą przeszłością polityczną, w zasadzie każdy, kogo jakkolwiek interesują kwestie polskiej polityki powinien kojarzyć to nazwisko. Jego kariera na wysokich stanowiskach rozpoczęła się 4 lutego 1997 roku, kiedy zastąpił Grzegorza Kłodko na stanowisku wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Finansów – 31 października 1997 roku ustąpił miejsca Leszkowi Balcerowiczowi. Na szczyty "politycznej układanki" wrócił w październiku 2001, już z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Kilka lat później, w 2004 został następcą Leszka Millera na stanowisku Przewodniczącego Komitetu Integracji Europejskiej – czym zajmował się do roku 2005. W kolejnych latach był jeszcze Ministrem Sportu, Prezesem Rady Ministrów oraz Prezesem Narodowego Banku Polskiego. Obecnie zasiada w ławach Parlamentu Europejskiego.

Już dziś zostanie otwarte biuro europosła Marka Belki w Bełchatowie. Będzie ono ulokowane przy ul. Okrzei 6.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE