Reklama

Znamy wyniki matur w Bełchatowie. Która szkoła najlepsza?

Opublikowano:
Autor:

Znamy wyniki matur w Bełchatowie. Która szkoła najlepsza? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzisiaj Okręgowe Komisje Egzaminacyjne w całym kraju opublikowały wyniki matur. Maturzyści odbierają świadectwa dojrzałości, a dyrektorzy szkół analizują wyniki. W województwie łódzkim na niespełna 16 tysięcy abiturientów 79,8% egzamin dojrzałości zdało. Przyglądając się wynikom w powiecie bełchatowskim, na 815 zdających, pozytywnym wynikiem matury może pochwalić się 630 absolwentów techników i liceów, co daje średnią zdawalność na poziomie 77,3%.

Najlepszą 100-procentową zdawalnością może pochwalić się I Liceum Ogólnokształcące. W „Bronku” każdy ze 141 maturzystów zdał egzaminy. Wysoko, bo na poziomie 96% zdali też uczniowie liceum w ZSiPO im. Z. Herberta, tam do matury podeszło 25 uczniów, jedna osoba maturę „oblała”. W II Liceum Ogólnokształcącym im. J. Kochanowskiego zdawało 126 osób, 95,2% z nich maturę ma za sobą z pozytywnym wynikiem, czyli 6 osób w „Kochanowskim” nie zdało. W III LO im. A. Mickiewicza do egzaminu dojrzałości przystąpiło niespełna 50 maturzystów, 70% z nich egzamin dojrzałości zakończyło z pozytywnym wynikiem.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 zdawalność uplasowała się na poziomie 62,5% - to znaczy, że na 88 osób, które przystąpiły do matury 55 uczniów egzamin zakończyło z pozytywnym rezultatem.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, w ramach tej placówki maturę zdawali uczniowie dwóch typów szkół: liceum i technikum. O ile wśród absolwentów techników egzamin wypadł - określmy to kolokwialnie - jako tako, o tyle licealiści „popisali” się klasą... Na 53 zdających tylko 19 osób egzamin zdało, to daje odsetek na poziomie 36%. W technikum zdawało 95 osób, 63 z nich ma pozytywny wynik (to daje 66-procentową zdawalność).

W Technikum Mechanicznym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie na 15 zdających, 11 abiturientów maturę zdało, co daje 73-procentową zdawalność.

Wszyscy absolwenci, którzy ukończyli szkołę w 2019 r., obowiązkowo przystępowali do egzaminu maturalnego:

  • w części ustnej z języka polskiego oraz wybranego języka obcego nowożytnego, -
  • w części pisemnej z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego.
Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających w czerwcu i w sierpniu, będą znane 11 września 2019 r.

Poniżej w tabeli prezentujemy komplet uśrednionych wyników matur z poszczególnych przedmiotów w naszym regionie. (PP - program podstawowy, PR - program rozszerzony).Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE