Reklama

Znamy wyniki matur w Bełchatowie. Jak wypadły poszczególne szkoły?

Opublikowano:
Autor:

Znamy wyniki matur w Bełchatowie. Jak wypadły poszczególne szkoły?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki tegorocznej matury. Prawie co trzecia osoba zdająca w powiecie bełchatowskim oblała egzamin dojrzałości. To znacznie gorzej niż średnia w kraju, która również nie jest imponująca – świadectwa dojrzałości nie otrzymało aż 26 proc. absolwentów liceów i techników w całej Polsce. Jak wypadli uczniowie bełchatowskich szkół?

Z raportu Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi wynika, że tegoroczną maturę w powiecie bełchatowskim zdało 579 spośród 828 osób, które przystąpiły do egzaminu dojrzałości. Zdawalność wyniosła 70 proc. - to mniej niż średnia wojewódzka.

W Łódzkiem do matury przystąpiło 16.227 tegorocznych absolwentów liceów i techników. Powody do radości ma tylko 11.763 zdających (72,5 proc.). Największą zdawalnością mogą pochwalić się abiturienci z powiatu wieluńskiego (81 proc. zdawalności), opoczyńskiego (79 proc. ), rawskiego (79 proc.). W Łodzi wyniosła 75 proc., a w Piotrkowie Tryb. - 72 proc. Średnia z tegorocznej matury w całym kraju to 74 proc.

W regionie łódzkim, spośród uczniów, którzy oblali maturę, do poprawki 8 września będzie mogło przystąpić 2877 osób (17,7 proc.). Nie zdali oni bowiem tylko jednego z trzech obowiązkowych egzaminów maturalnych. Dokładnie 1587 maturzystów (9,8 proc. w woj. łódzkim) egzamin dojrzałości oblało z więcej niż jednego przedmiotu.

A jak na maturze wypadli uczniowie z bełchatowskich szkół?

W I LO im. Wł. Broniewskiego do matury przystąpiło 122 tegorocznych absolwentów z czego egzamin dojrzałości zdało 119 osób. Trzy osoby przystąpią do poprawki. Zdawalność wyniosła 98 proc.

W II LO im. Jana Kochanowskiego na 140 uczniów maturę zdało 116 osób. Prawo do poprawki ma 18 licealistów, a 6 osób nie zdało egzaminu więcej niż z jednego przedmiotu. Zdawalność wyniosła 83 proc.

Z kolei w IV LO (ZSP nr 1 w Bełchatowie) spośród 31 maturzystów egzamin zdało 15. Aż 10 uczniów ma prawo do poprawki, a 6 osób zmagania z egzaminem będzie mogło powtórzyć dopiero za rok. Zdawalność wyniosła 48 proc.

W III LO czyli popularnym „Mickiewiczu” spośród 47 tegorocznych absolwentów szkoły, którzy przystąpili do matury w czerwcu, pomyślnie przez egzamin dojrzałości przebrnęło 31 osób (65,9 proc.), na poprawkę musi się szykować 12 uczniów, a egzaminu więcej niż z jednego przedmiotu nie zdało 4 licealistów.

Znacznie słabiej wypadli tegoroczni absolwenci techników. W Technikum Energetycznym (ZSP nr 1 w Bełchatowie) do matury przystąpiło 118 osób z czego 76 zdało. Łącznie 26 uczniów oblało egzamin z jednego przedmiotu i mają prawo do wrześniowej poprawki, a 16 osób nie zdało matury więcej niż z jednego przedmiotu. Zdawalność wyniosła 64 proc.

Prawdziwy „maturalny pogrom” miał miejsce w Technikum Ekonomiczno-Hotelarskim (ZSP nr 2 w Bełchatowie), gdzie zdawalność na maturze wyniosła zaledwie 40 proc. Do egzaminu przystąpiło 83 absolwentów z czego pomyślnie maturę przebrnęło 33 uczniów. Aż 36 osób nie zdało matury z jednego przedmiotu i może zrehabilitować się podczas wrześniowej poprawki. W sumie 14 osób nie zdało matury więcej niż z jednego przedmiotu.

W zelowskim Technikum Mechanicznym do egzaminu maturalnego przystąpiło 24 uczniów spośród których zdało go 11 osób (zdawalność – 46 proc.) Prawo do poprawki ma 9 uczniów, a maturę więcej niż z jednego przedmiotu oblało 4 uczniów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE