Znamy wyniki Bełchatowskiej Piętnastki. Sprawdź, kto wygrał tegoroczną edycję biegu [FOTO]

Wydarzenia Około 700 biegaczy stanęło na starcie tegorocznej edycji Biegu Ulicznego „Bełchatowska Piętnastka”. Wiemy, kto z nich pokonał wyznaczoną trasę najszybciej i jako pierwszy wbiegł na metę.

W niedzielę, 20 listopada, punktualnie o 12:00 wystartowała 25 edycja Biegu Ulicznego „Bełchatowska Piętnastka”. Tym razem w imprezie wzięło udział około 700 sportowców, którzy zmierzyli się na dwóch dystansach – tytułowym piętnastokilometrowym oraz krótszym pięcio kilometrowym.

Trasa rozpoczynała się na ulicy Dąbrowskiego, następnie prowadziła biegaczy przez 1 Maja, Staszica, osiedle Olsztyńskie. Dalej uczestnicy skierowali się Sienkiewicza, Piłsudskiego oraz Kwiatową i po chwili powrócili przed Halę Energię.

Rywalizujący na dłuższym dystansie taką pętlę musieli przebiec trzy razy. Uczestnicy biegu na pięć kilometrów trasę musieli zatem pokonać tylko raz, by wbiec na metę z uśmiechem i odebrać swój medal. Poniżej prezentujemy wyniki w poszczególnych kategoriach.

3. Karolina Graczyk (00:18:44)

Bełchatowska Piętnastka jest jednym z najstarszych biegów odbywających się w regionie łódzkim. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 1983 roku. Wydarzenie od lat cieszy się dużą popularnością, a na starcie co roku stają setki biegaczy zarówno z całej Polski, jak i ci z zagranicy.