Reklama

Znamy nazwisko nowego prezesa PGE GiEK S.A.! Zapadły też inne ważne decyzje personalne

Opublikowano:
Autor:

Znamy nazwisko nowego prezesa PGE GiEK S.A.! Zapadły też inne ważne decyzje personalne - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Znamy nazwiska nowych członków zarządu PGE GiEK S.A. Choć doniesienia te nie są jeszcze potwierdzone oficjalnym komunikatem, to dobrze poinformowane źródła wskazują na to, że na stanowisko prezesa zarządu spółki zostanie powołany Robert Ostrowski. Sporym zaskoczeniem może być odwołanie w trybie natychmiastowym Radosława Rasały, który przez ostatnie tygodnie pełnił obowiązki prezesa zarządu „Gieksy”.

Funkcję prezesa PGE GiEK S.A. Robert Ostrowski ma przejąć od 1 marca 2019 roku. Do tego czasu, od 1 stycznia 2019 pełniącym obowiązki prezesa ma być Norbert Grudzień. Grudzień został z kolei dzisiejszą decyzją Rady Nadzorczej powołany na stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za obszar inwestycji i zarządzania majątkiem. Przypomnijmy bowiem, że spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, 19 listopada ogłosiła konkursy na dwa wolne stanowiska w zarządzie firmy.

Jak się okazuje najprawdopodobniej na tym jednym konkursie się nie skończy, bowiem dziś ze stanowiskiem pożegnał się Radosław Rasała, wiceprezes zarządu ds. finansowych. To właśnie on z końcem października objął funkcję pełniącego obowiązki prezesa PGE GiEK S.A . Powodów odwołania Rasały nie znamy, nieoficjalnie wiemy tylko, że odwołanie ma się odbyć w trybie natychmiastowym.

Kim są nowi członkowie zarządu PGE GiEK S.A.?

Robert Ostrowki jest obecnie zastępcą prezesa zarządu ds. ekonomicznych w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie JSW S.A. Ostrowski jest absolwentem wydziału gospodarki narodowej na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Ukończył także podyplomowe studium inwestycji w zakresie inwestycji kapitałowych i projektów rozwojowych firmy w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz podyplomowe studium w zakresie Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej w Szkole Głównej Handlowej/Ernst&Young. Był również uczestnikiem kursu dla doradców inwestycyjnych oraz dla kandydatów na członków do rad nadzorczych i zarządów spółek Skarbu Państwa.

Robert Ostrowski posiada wieloletnie doświadczenie na stanowiskach menedżerskich, głównie finansowych, m. in. w branży stalowej i wydobywczej zarówno należących do Skarbu Państwa jak i prywatnych. Pełnił m.in. funkcje: dyrektora finansowego w Hucie Katowice S.A., Polskich Hutach Stali S.A. oraz w Mittal Steel Poland S.A. Był też zastępcą prezesa zarządu ds. ekonomiki i finansów Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A., prezesem zarządu Minerals Mining Group S.A., członkiem zarządu ds. ekonomicznych w Polskich Kolejach Linowych S.A. Doświadczenia zawodowe zdobywał również w takich firmach jak Grupa Kapitałowa KGHM oraz Ernst&Young.

Norbert Grudzień jest z kolei związany ze spółką PGE GiEK S.A. Dotychczas pełnił funkcję dyrektora oddziału Zespół Elektrowni Dolna Odra. Funkcję wiceprezesa odpowiedzialnego za obszar inwestycji i zarządzania majątkiem obejmie z początkiem 2019 roku, przez pierwsze dwa miesiące będzie też p.o prezesa zarządu PGE GiEK S.A.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE