Reklama

Znamy już terminy wyborów samorządowych!

Opublikowano:
Autor:

Znamy już terminy wyborów samorządowych! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zgodnie z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, data wyborów samorządowych w tym roku przypadnie na niedzielę 21 października. Oznacza to, że druga tura w wyborach na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędzie się 4 listopada.

Ogłoszenie terminu wyborów wiąże się z rozpoczęciem kampanii wyborczych. Obywatele mają szanse ocenić potencjalnych kandydatów, a oni z kolei muszą pokazać się z jak najlepszej strony. Od dziś partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć też komitety wyborcze. Oficjalne zakończenie kampanii odbędzie się 19 października o godzinie 24.

W bieżącym roku zmieniły się też przepisy względem poprzednich lat. Kadencje organów samorządu terytorialnego zostały wydłużone z 4 do 5 lat. Wprowadzono także dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Oznacza to, że wójtowie, burmistrzowie oraz prezydenci, którzy mieli za sobą dwie kadencje, nie będą mogli startować w wyborach. Prawo jednak nie działa wstecz, dlatego nie będą brane pod uwagę kadencje z lat poprzednich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE