Reklama

Znamy datę wyborów! Zagłosujemy w lokalach albo korespondencyjnie

Opublikowano:
Autor:

Znamy datę wyborów! Zagłosujemy w lokalach albo korespondencyjnie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak poinformowała szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak, na dzisiejszym nocnym posiedzeniu Państwowa Komisja Wyborcza pozytywnie zaopiniowała kalendarz wyborczy. Z informacji PAP wynika, że kalendarz stanowi, że wybory odbędą się 28 czerwca.

Według ustaleń - choć nieoficjalnych - Polskiej Agencji Prasowej, w piątek 5 czerwca minie termin na zawiadamianie PKW o utworzeniu komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta, a także o uczestnictwie w wyborach przez komitety wyborcze. Z kolei 10 czerwca minie termin na zgłaszanie do PKW kandydatów na prezydenta, a także ponowne zgłaszanie kandydatów przez pełnomocników wyborczych komitetów. Oznacza to, że do 10 czerwca komitety nowych kandydatów będą musiały złożyć wymagane 100 tys. podpisów poparcia. Do 12 czerwca pełnomocnicy wyborczy będą mogli zgłaszać kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych, zaś obwodowe komisje wyborcze zostaną powołane przez komisarzy wyborczych do 15 czerwca.

Samo głosowanie odbędzie się metodą mieszaną - w lokalach wyborczych i korespondencyjnie. Wybory odbędą się 28 czerwca. Jednak do 26 czerwca ma być czas na zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego przez wyborców podlegających w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych, którzy rozpoczęli podleganie obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych po 5 dniu przed dniem wyborów. Także do 26 czerwca wyborcy głosujący korespondencyjnie w kraju będą mieli czas na wrzucenie kopert zwrotnych do nadawczych skrzynek pocztowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE