Reklama

Znalazł kartę, płacił nią za swoje zakupy. Teraz grozi mu 10 lat

Opublikowano:
Autor:

Znalazł kartę, płacił nią za swoje zakupy. Teraz grozi mu 10 lat - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ta sprawa jest najlepszym dowodem na to, że Temida bywa nierychliwa, ale zawsze sprawiedliwa. Wczoraj rano policjanci zatrzymali sprawcę przywłaszczenia karty bankomatowej. 38-letni bełchatowianin, który w marcu ubiegłego roku znalazł kartę i dokonał nią płatności za swoje zakupy był mocno zaskoczony interwencją mundurowych. Przyznał się do zarzucanego czynu kradzieży z włamaniem, teraz grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa swój początek miała blisko rok temu.

- 19 marca 2018 roku mieszkanka powiatu bełchatowskiego poinformowała policję o zagubieniu karty płatniczej. Podała, że karta ta prawdopodobnie wypadła jej z kieszeni kurtki. Już następnego dnia zorientowała się, że z jej konta zniknęło blisko 300 zł – informuje Iwona Kaszewska z KPP w Bełchatowie.

Ta kwota to efekt czternastu zbliżeniowych transakcji, których dokonał nieuczciwy znalazca. Kiedy 38-latek zorientował się, że karta przestała być aktywna, wyrzucił ją i zapomniał o sprawie, ale policjanci pracowali nad jej wyjaśnieniem.

- Policjanci docierali do świadków w miejscach gdzie dokonano płatności oraz zabezpieczali nagrania z kamer monitoringu. Ustalili rysopis sprawcy, jednak wówczas jakby zapadł się pod ziemię. Na nowy trop w tej sprawie kryminalni wpadli w grudniu i kwestią czasu było zatrzymanie sprawcy – dodaje Kaszewska

Rankiem 3 stycznia kryminalni zatrzymali typowanego mężczyznę w miejscu jego zamieszkania.

- 38-latek nie krył zaskoczenia. Przyznał się do posługiwania znalezioną kartą płatniczą. Usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem. Jest to przestępstwo, za które grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia Iwona Kaszewska

Policjanci przypominają aby być ostrożnym korzystając z płatności elektronicznych i właściwie zabezpieczać karty płatnicze. Ich utrata bardzo szybko może zostać wykorzystana przez nieuczciwych znalazców. Ważne jest aby na bieżąco kontrolować stan swojego konta, a w przypadku pojawienia się w historii transakcji takich, których nie dokonaliśmy, natychmiast należy poinformować bank oraz zastrzec swoją kartę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE