Reklama

Reklama

Zmasowana akcja policji, posypały się mandaty. Nie było taryfy ulgowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP w Bełchatowie

Zmasowana akcja policji, posypały się mandaty. Nie było taryfy ulgowej  - Zdjęcie główne

foto KPP w Bełchatowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjanci z Bełchatowa, a także ich koledzy z sąsiednich komend, zorganizowali wspólną akcję kontroli kierowców na drodze krajowej nr 74. Wiele osób dostało mandaty, funkcjonariusze zatrzymywali też dowody rejestracyjne.

Reklama

Jak podkreślają bełchatowscy policjanci, głównym celem akcji miała być poprawa bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 74. Z analiz bezpieczeństwa ruchu samochodowego w naszym regionie wynika, że to właśnie na "krajowej" 74 doszło do bardzo wielu wypadków i kolizji. Od początku 2021 roku na terenie powiatu bełchatowskiego policjanci odnotowali 71 wypadków drogowych, w wyniku których śmierć poniosło 9 osób.

- Tylko na drodze K-74 w granicach powiatu śmierć poniosło aż 6 osób. Nieprzestrzeganie przepisów drogowych przez kierowców jest zachowaniem, które zagraża nie tyko im i pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym - infomuje Iwona Kaszewska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. 

Jak podkreśla, częstą przyczyną wypadków jest przekraczanie przez kierujących dozwolonej prędkości, wyprzedanie "na trzeciego", czy w rejonie przejść dla pieszych. Policja wymienia też kolejne przyczyny,  to m.in. nadmierna prędkość, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu.

Podczas wspólnej akcji policjanci z Bełchatowa wraz funkcjonariuszami z Wielunia, Radomska, Piotrkowa oraz łódzkiej grupy Speed, kontrolowali przede wszystkim dopuszczalną prędkość samochodów poruszających się na DK74. 

-  Pod lupą mundurowych była nie tylko prędkość, ale i niewłaściwe wyprzedzanie. Ich uwadze nie umknęły nieprawidłowe zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Rowerzyści i piesi, są bowiem narażeni na poważne skutki zdarzeń drogowych - mówi Iwona Kaszewska. 

Policjanci kontrolowali również stan trzeźwości kierowców. Działania miały charakter kaskadowy, z wykorzystaniem taktyki kontroli stycznej oraz dynamicznej, czyli z częstą zmianą punktów pomiaru, w miejscach szczególnie newralgicznych. Mundurowi skontrolowali łącznie 134  kierowców, z czego az 127 przekraczyło dopuszczalną prędkość. Policjanci ujawnili łącznie 132 wykroczenia, nałożyli 118 mandatów karnych i zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy