Reklama

Reklama

Małżeństwa z Bełchatowa uhonorowane medalami Prezydenta RP [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolejne pary małżeńskie z Bełchatowa zostały odznaczone honorowymi medalami Prezydenta RP. Uroczystość odbyła się w Muzeum Regionalnym.

Reklama

Tzw. „Złote Gody”, czyli jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętują w tym roku kolejne cztery pary: Elżbieta i Mirosław Jasiczkowie, Danuta i Henryk Mateusiakowie, Krystyna i Zbigniew Baranowscy oraz Grażyna i Wiesław Kierasińscy.

Z tej okazji 1 grudnia odbyło się odznaczenia wspomnianych par medalami za długoletni staż małżeński. Uroczystość miała miejsce w sali ślubów bełchatowskiego Urzędu Stanu Cywilnego. Jubilaci nagrodzeni zostali specjalnymi medalami przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudę. Małżonkom odznaczenia wręczył wiceorezydent Dariusz Matyśkiewicz.

Uhonorowani zdradzili swoje przepisy na długie i szczęśliwe małżeństwo. 

Po prostu trzeba się kochać cały czas. Potrzeba także sporo cierpliwości, żeby nie zrażać się od razu przy jakichś przeciwnościach. Tym bardziej, że bywa różnie: i z górki, i pod górkę – powiedzieli Grażyna i Wiesław Kierasińscy.

Bardzo ważna jest także wzajemna tolerancja, bo nie ma małżeństw idealnych. Są wzloty i upadki, bywają „ciche dni”. Wtedy trzeba przeprosić, dać buziaka i pogodzić się - dodają Krystyna i Zbigniew Baranowscy.

To prawda. Najważniejsze to kochać się, kochać i jeszcze raz kochać. Oprócz tego trzeba umieć znaleźć kompromis. Po to się żyje, żeby pomagać drugiej osobie i wspierać. I jeszcze jedno, czyli wzajemny szacunek – podsumowali Danuta i Henryk Mateusiakowie.


Małżonkowie, którzy wspólnie przeżyli minimum 50 lat, mogą złożyć w USC wniosek o przyznanie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalu za długoletnie pożycie małżeńskie. Dokumenty są przesyłane do urzędu wojewódzkiego, który po weryfikacji przekazuje jr do Kancelarii Prezydenta RP. Procedura trwa od 6 do 8 miesięcy. Więcej informacji udzielają pracownicy USC pod numerem tel. 44 733 52 93 lub 44 733 52 95.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy