Reklama

Złodzieje znów w akcji. Kolejne włamania w powiecie bełchatowskim!

Opublikowano:
Autor:

Złodzieje znów w akcji. Kolejne  włamania w powiecie bełchatowskim! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolejne włamania na terenie powiatu. Wczoraj policjanci z Bełchatowa otrzymali dwa zawiadomienia, tym razem o kradzieżach w Podwódce (gm. Kluki) i Ławach (gm. Bełchatów). Już wczoraj podawaliśmy informację (TUTAJ) o pladze kradzieży. Jak się okazuje z tym przestępczym procederem walczą również policjanci z pobliskiego Piotrkowa Trybunalskiego i Wielunia.

Schemat w przypadku wczorajszych kradzieży w Podwódce i Ławach ten sam co wcześniej – włamywacze dostali się do domów przez okno i drzwi tarasowe.

- Straty oszacowane przez jednego z właścicieli opiewają na ponad 20 tysięcy złotych, w drugim przypadku skradziono mienie o wartości 2,5 tysiąca złotych – informuje Ewelina Maciejewska z KPP w Bełchatowie.

W tej chwili z podobnymi sprawami mają do czynienia policjanci z komend w powiecie piotrkowskim i wieluńskim. To, na co zwracają uwagę mundurowi to fakt, że do włamań dochodzi w domach na wsiach, najczęściej w godzinach późno popołudniowych i wieczornych. Zbieżny jest też sposób w jaki złodzieje wchodzą do domów – przez wyważenie okna bądź drzwi tarasowych, a aby dostać się na teren posesji, najprawdopodobniej przeskakują ogrodzenie lub rozplątują siatkę ogrodzeniową od strony niezabudowanej granicy posesji. Co jest też znamienne, włamywaczy nie interesuje sprzęt RTV czy AGD, tylko drobne, ale drogocenne i małe przedmioty.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni za aktywność mieszkańców, bo po naszych i medialnych apelach odbieramy szereg telefonów z sygnałami o informacjach, które mogą okazać się bardzo pomocne w schwytaniu sprawców włamań – mówi Maciejewska

Policja cały czas apeluje o ostrożność, czujność i informowanie – zarówno swoich sąsiadów jaki i policji o jakichkolwiek podejrzanych sytuacjach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE