Reklama

Zerwali asfalt z ''Gierkówki'' i będą nim łatać... drogi pod Bełchatowem

Opublikowano:
Autor:

Zerwali asfalt z ''Gierkówki'' i będą nim łatać... drogi pod Bełchatowem - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Aż tysiąc ton destruktu drogowego otrzymała gmina Bełchatów od województwa łódzkiego. Zerwany asfalt pochodzi z remontowanych odcinków dk nr 1 czyli popularnej „Gierkówki”. Materiał zostanie wykorzystany przy modernizacji odcinka pomiędzy Łękawą i Słokiem, a także do naprawy innych gminnych dróg.

Destrukt drogowy, który usunięto z modernizowanych odcinków krajowej „jedynki” na terenie województwa łódzkiego, zostanie wykorzystany do remontu dróg w gminie Bełchatów. Urząd poinformował właśnie, że aż tysiąc ton zerwanego asfaltu gmina otrzyma od województwa łódzkiego. Spora część tego materiału trafi na drogę łączącą Łękawę i Słok. Przypomnijmy, że jesienią ubiegłego roku gminna spółka przeprowadziła pierwsze prace na tym odcinku, dzięki czemu stał się on w końcu przejezdny dla kierowców.Na przełomie maja i czerwca spółka będzie tam układać pozyskany przez samorząd destrukt.

- Specyfika tego materiału jest taka, że z ułożeniem go najlepiej poczekać do momentu, gdy utrwali się słoneczna aura. Im będzie cieplej, tym lepsza i trwalsza będzie nowa nawierzchnia – mówi Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów. - To dlatego prace między Łękawą a Słokiem planujemy rozpocząć na przełomie maja i czerwca – dodaje.

Wójt zaznacza też, że materiał będzie trafiał również na inne odcinki gminnych dróg.

- Dla nas to jest bardzo cenny materiał, dzięki któremu znacząco będziemy mogli poprawić stan wielu dróg, dlatego chciałbym jeszcze raz podziękować za przekazanie nam tego budulca – mówi Konrad Koc.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE