Reklama

Reklama

Zwłoki kobiety w mieszkaniu w Zelowie. Podejrzewano zatrucie czadem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Facebook/OSP Zelów

Zwłoki kobiety w mieszkaniu w Zelowie. Podejrzewano zatrucie czadem - Zdjęcie główne

foto Facebook/OSP Zelów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Strażacy, policja oraz zespół medyków interweniowali dziś na ul. Sienkiewicza w Zelowie. W jednym z mieszkań znaleziono bowiem zwłoki starszej kobiety. Pierwsze podejrzenia wskazywały, że mogło dojść do zatrucia czadem. Strażacy przypominają też o zasadach bezpieczeństwa.

Reklama

Około godziny 10:00 w poniedziałek, 25 października strażacy, policja oraz zespół medyków pojawili się przy ul. Sienkiewicza w Zelowie, gdzie doszło do tragicznego zdarzenia. W jednym ze znajdujących się tam mieszkań ujawniono zwłoki 82-letniej kobiety.

O sprawie poinformowali pracownicy opieki społecznej, którzy zajmowali się seniorką. Z racji, że w mieszkaniu znajdował się stary piecyk, pojawiło się podejrzenie, że mogło dojść do zatrucia tlenkiem węgla. Strażacy pojawili się więc na miejscu z detektorami, które jednak wykazały obecności czadu. Dokładne przyczyny zgonu kobiety będą teraz wyjaśniane.

Trzeba jednak zaznaczyć, że zbliża się sezon grzewczy — jest to okres, w którym notuje się wzrost interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach. Strażacy przypominają najważniejsze zasady, które mogą uratować życie:

  • Systematycznie czyść, sprawdzaj szczelność i wykonuj przeglądy techniczne przewodów kominowych.
  • Użytkuj tylko sprawne techniczne urządzenia, zgodnie z instrukcją producenta.
  • Nie zasłaniaj i nie przykrywaj urządzeń grzewczych.
  • Nie zaklejaj i nie zasłaniaj kratek wentylacyjnych.
  • W przypadku wymiany okien na nowe sprawdź poprawność działania wentylacji, nowe okna są najczęściej o wiele bardziej szczelne w stosunku do wcześniej stosowanych w budynku i mogą pogarszać wentylację.
  • Nie bagatelizuj objawów takich jak: bóle i zawroty głowy, duszność, senność, osłabienie, przyspieszona czynność serca, mogą one być sygnałem, że ulegamy zatruciu tlenkiem węgla.
  • Państwowa Straż Pożarna rekomenduje zakup i montaż czujki tlenku węgla i czujki dymowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy