Reklama

Zamawiasz przesyłki do paczkomatów? Oszuści mogą wyczyścić Ci konto bankowe!

Opublikowano:
Autor:

Zamawiasz przesyłki do paczkomatów? Oszuści mogą wyczyścić Ci konto bankowe! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Klienci InPost uważajcie! Oszuści zintensyfikowali swoje działania, by dostać się do Waszych pieniędzy! Tym razem rozsyłają fałszywe SMS-y z odnośnikami do niemal nierozpoznawalnie podrobionej strony firmy. A tam...

Przestępcy wysyłają wiadomości SMS z informacją o nadanej paczce, którą możemy śledzić za pomocą dedykowanej aplikacji. W wiadomości zawarty jest link do strony inpost24.tk, która oczywiście podszywa się pod oryginalną stronę InPost.

Wydarzenia

Po kliknięciu w odnośnik ukazuje się strona, na której zwarta jest informacja o rzekomo nadanej paczce. Aby śledzić przesyłkę należy pobrać i zainstalować aplikację. Kliknięcie w "Pobierz" spowoduje, że na nasz telefon pobierzemy fałszywą aplikację, która nawet nie wymaga żadnych specjalnych uprawnień. W praktyce instalujemy na swój telefon bardzo znane malware, Cerberus, wyłudzające od nas dane i podejmujące działanie mające na celu uzyskanie dostępu do naszego konta bankowego. Rzecz jasna wymaga do tego uprawnień już wewnątrz programu, jednak chwilę po ich udzieleniu zaczyna on działać w tle, obserwując wykonywane przez nas czynności.

Uruchomienie aplikacji banku internetowego rozpoczyna właściwe działanie złośliwego oprogramowania - fałszywy plik tworzy specjalną nakładkę na "apkę" mBanku czy ING. Wpisanie danych oznaczać będzie przekazanie danych do konta złodziejom, a stąd już tylko krok od utraty wszystkich pieniędzy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE